שבויים ונעדרים

"מדינת ישראל תעשה הכול" | עוד יום

מה המשמעות בפועל של האמירה המיתולוגית בנוגע למחויבות של המדינה לשבוייה ונעדריה? על המבצעים העלומים יותר ופחות, הקרב על דעת הקהל - והמחיר שהממשלה מוכנה לשלם באמת
עוד יום
12 באוקטובר 2021
07:53

כשישראל מציינת עשור לשחרורו של גלעד שליט משבי חמאס, או 35 שנה לנפילתו של רון ארד, שמקום הימצאו עדיין לא ידוע, אנחנו מבקשים לברר: מה זה בדיוק אומר "מדינת ישראל תעשה הכול". מה זה בדיוק אומר "הכול"? האם זה כולל שחרור של אלפי מחבלים, שוב?

האם זה אומר שליחת כוחות מיוחדים, אנשי מוסד ואחרים, אל מעבר להרים ולגבעות, כדי לגלות כל פרט מידע אפשרי? וכשמדינת ישראל מבטיחה לעשות הכול, האם היא גם מבטיחה לקיים?

האזינו ל"עוד יום" עם גילי כהן ותא"ל (במיל) רונן מנליס

בשבועות האחרונים נשמעה רבות ההתחייבות של מדינת ישראל לאנשיה, לחייליה ולאזרחיה. אלו שיצאו להילחם בשליחותה, ואלו, שמטעמים כאלה ואחרים, עברו את הגבול - ומצבם לא נודע. אבל מעבר להבטחות הגדולות יש גם מעשים, ולפעמים המעשים האלה גם יוצאים אל האור.

פעם זה מבצע של המוסד, פעם זה מגעים במלון בקהיר ושיחות על חילופי שבויים. באמצע יש תמיד את המשפחות - וגם את דעת הקהל הישראלית. כדי לדבר על הפער הזה בין ההבטחות למעשים, ועל השאלה המרכזית - האם באמת המדינה עושה, או רק עושה בכאילו, התארח בפרק של עוד יום דובר צה"ל לשעבר, רונן מנליס.