שאול אמסטרדמסקי

מה קורה כשיו"ר ועד לא אוהב החלטה של הממשלה?

אגף משאבי האנוש של משרד הכלכלה הוציא מייל לעובדים בו הודיע להם על שלל מכרזים פנימיים של משרד הכלכלה, והזמין אותם לגשת. יו"ר ועד העובדים של המשרד ראה את זה, מחה על חוסר התיאום - והוציא הנחיה לעובדים להתעלם, למרות שמדובר בהחלטת ממשלה. מי באמת מנהל את משרד הכלכלה - ואיך הגענו למצב הזה?
שאול אמסטרדמסקי
12 באוקטובר 2021
18:35

קבלו סיפור שאני לא יודע אם הוא יותר עצוב או יותר מצחיק, אתם תחליטו.

לפי כמה זמן הממשלה החליטה לקחת את זרוע העבודה ממשרד העבודה והרווחה, ולהעביר אותה למשרד הכלכלה. לגיטימי.

לפני שבוע בערך אגף משאבי האנוש של משרד הכלכלה הוציא מייל לכל העובדות והעובדים, גם אלה של זרוע העבודה. הוא כתב להם: תקשיבו, יש כל מיני מכרזים פנימיים של משרד הכלכלה, כולכם יכולים לגשת, בהצלחה. גם העובדים והעובדות מזרוע העבודה, כי עכשיו זה חלק מהמשרד.

ראה את זה יו"ר ועד העובדים של משרד הכלכלה ואמר: הלו, לא תיאמתם איתי! אני מנחה את כולם להתעלם מההנחיה הזאת, עם כל הכבוד להחלטת הממשלה. וואלה, סיפור מוזר, לא? מי מנהל את משרד הכלכלה? אז הרמתי טלפון ליו"ר הוועד ושאלתי אותו בדיוק את השאלה הזאת.

אז דבר ראשון, מסתבר שהעניין סודר. בסופו של דבר ההנהלה והעובדים ישבו יחד והם מטפלים בזה.

אבל אז קרה דבר עוד יותר מדהים – הוא קצת שכנע אותי. הוא הזכיר לי שזרוע העבודה כבר הייתה פעם מחוברת למשרד הכלכלה, היא הייתה ממש חלק ממנו עד שהממשלה הקודמת-קודמת-קודמת קרעה אותה בכוח והעבירה אותה למשרד של חיים כץ, שהיה אז שר העבודה והרווחה. למה? בגלל איזה דיל פוליטי. והמעבר הזה לקח ארבע שנים והיה טראומטי לעובדים.

ועכשיו? עכשיו לא בא להם שיחברו להם את זה מחדש רק בשביל שהממשלה הבאה תפרק את זה עוד פעם. די, חלאס, מספיק עם זה.

והאמת היא? כשהממשלות שלנו כל כך קפריזיות אני מתחיל קצת להבין את העובדים שלא רוצים להיות יו-יו של גחמות פוליטיות של כל מיני שרים.