חג המולד בבית לחם, ארכיון
צילום: עיסאם רימאווי, פלאש 90

בישראל בוחנים כיצד לאפשר כניסת תיירים לרשות הפלסטינית

חברות תיירות פלסטיניות פנו לישראל בבקשה לאפשר לתיירים זרים להיכנס בתקופת החג וערב השנה האזרחית לשטחי הרשות. במשרד הבריאות בוחנים כיצד לאפשר את כניסת התיירים כחלק ממתווה התיירים הזרים שיחל בחודש הבא
עמיחי שטיין
12 באוקטובר 2021
20:54

גורמים ברשות הפלסטינית, בהם חברות תיירות פלסטיניות, פנו לישראל בבקשה לאפשר לתיירים זרים להיכנס בתקופת חג המולד וערב השנה האזרחית לשטחי הרשות. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


מדובר בתקופה החשובה ביותר בכל הנוגע לכלכלת התיירות הפלסטינית. בישראל ובמשרד הבריאות, בוחנים איך וכיצד לאפשר את כניסת התיירים לרשות, כחלק ממתווה התיירים הזרים שיחל בחודש הבא, עליו דווח אתמול בכאן חדשות.

כעת, השאלה המרכזית שעדיין נותרה לא פתורה היא האם יתאפשר לתיירים הזרים ולקבוצות שיגיעו, ללון בשטחי הרשות הפלסטינית.

נציין כי עד כה התחסנו ברשות כ-900 אלף אזרחים בחיסון שני. ביממה החולפת התגלו ברשות 160 מאומתים חדשים.

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי מ-1 בנובמבר תותר כניסת תיירים לישראל, בשלב ראשון ממדינות האיחוד האירופי, וכעבור שלושה שבועות משאר מדינות העולם. התיירים יהיו פטורים מבדיקות סרולוגיות ובלבד שהם מחוסנים שלוש פעמים או שטרם חלפה חצי שנה ממתן החיסון השני. המתווה עדיין טעון אישור של הממשלה.

השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג', אמר בעקבות הדיווח בחדשות הערב: "חיזוק הכלכלה והתיירות הפלסטינית הוא אינטרס ישראלי ופלסטיני משותף, על כן יש לאפשר גם לבית לחם ולרשות הפלסטינית לפתוח את עונת התיירות ולארח תיירים במלונות, כעת ולקראת חג המולד הקרב. בכוונתי לפעול על מנת שנגיע בהקדם האפשרי להבנות עם משרד התיירות הפלסטיני והמלונאים הפלסטינים. זאת כדי לייצר פתרון שיבטיח את בריאות הציבור, לצד מתן האפשרות לפלסטינים לארח תיירים, לשווק את חבילות חג המולד ולמנוע פגיעה נוספת בכלכלה הפלסטינית".