טדי שגיא

דיווח בקפריסין: עצור נוסף בחשד לניסיון החיסול של אנשי עסקים ישראלים

הגבר, ממוצא פקיסטני בן 27 המתגורר בפאפוס, חשוד כי שיתף פעולה עם המתנקש האזרי. על פי גורמים במשטרה המקומית, היו שיחות תכופות בין השניים בשבועות האחרונים
איציק זוארץ
13 באוקטובר 2021
11:32

דיווח בקפריסין: המשטרה המקומית עצרה אמש (שני) גבר פקיסטני בן 27 המתגורר בפאפוס, בחשד ששיתף פעולה עם המתנקש האזרי. מעצרו התבצע לאחר חקירת הטלפון הנייד של העצור האזרי. על פי גורמים במשטרה המקומית, היו שיחות תכופות בין השניים בשבועות האחרונים. אתמול המשטרה פשטה על דירתו, הוא נעצר וברשותו נמצאו שלושה טלפונים ניידים.

לפני כשבוע בית המשפט בקפריסין האריך את מעצרו של המתנקש האזרי. עורך הדין וחבר הפרלמנט הקפריסאי קונסטנטינוס אפסטטיו, המייצג את האזרי שנחשד שנשלח על ידי האיראנים כדי להתנקש באיש העסקים הישראלים טדי שגיא, הכחיש את החשדות בשיחה עם כאן חדשות.

לאחר פרסום דבר ניסיון ההתנקשות לשכת רה"מ בנט הבהירה כי המיליארדר טדי שגיא לא היה היעד למתקפה: "בניגוד לחלק מהפרסומים בנוגע לאירוע בקפריסין, אבקש להבהיר, בשם גורמי הביטחון, כי מדובר באירוע טרור שכוון על ידי איראן כנגד אנשי עסקים ישראלים המתגוררים בקפריסין. אין מדובר באירוע פלילי, ואיש העסקים טדי שגיא לא היה היעד למתקפה". דברים שהובילו להכחשה מצד שגרירות איראן בקפריסין שהגיבה כי הטענות הן "חסרות כל בסיס".