מעצר הפלסטיני בעת לייב פיסבוק

תיעוד חריג: פלסטיני נעצר כששידר בלייב פייסבוק מהמכונית

מרוואן אל-חוסייני, הנהג שנעצר, לכאן חדשות: "נסעתי במכונית עם אימי בת ה-65 וקפצו עליי. לבן לאדן ולסדאם חוסיין לא התנהגו ככה. אני מחכה לאישור עבודה בישראל וזה מה שקיבלתי במקום". מהמשטרה נמסר: "סירב לפתוח את דלת הרכב ומתוך חשש כי יעלים ראיות או יפגע בשוטרים, נאלצו השוטרים לפרוץ את הרכב ולעוצרו"
עומרי חיים וגל ברגר
13 באוקטובר 2021
15:34

תיעוד חריג: ברשתות הפלסטיניות התפרסם היום (רביעי) סרטון ובו נראה פלסטיני, מרוואן אל-חוסייני, נעצר בידי כוחות הביטחון בעת ששידר בדף הפייסבוק שלו תוך שהוא נוהג במכוניתו.

האירוע התרחש אתמול אחר הצהריים ביציאה מענאתא באזור מעלה אדומים. אל-חוסייני, בן 38 מחברון, טען בשיחה עם כאן חדשות כי נסע במכוניתו ביחד עם אמו בת ה-65, בדרכם חזרה לחברון, ועצר כשהבחין בשוטרים ובאנשי כוחות ביטחון בלבוש אזרחי בכביש. עוד טען כי הופתע כשהם קפצו על המכונית ושלפו אותו ממנה על אף שלטענתו לא עשה דבר. הוא נלקח לחקירה שבה נטען בפניו כי לא עצר אף שהתבקש - אך הוא מכחיש כי נקרא לעצור. הוא שוחרר בשעות הערב.

"לבן לאדן ולסדאם חוסיין לא התנהגו ככה. התייחסו אליי כמו מבוקש, כאילו אני מחבל בדרך לתל אביב. אני מחכה לאישור עבודה בישראל וזה מה שקיבלתי במקום. מי יפצה אותי על הנזק?", שאל. לדבריו הוא מאושפז מאז אתמול בבית החולים עאליה בחברון בעקבות המכות שחטף.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בשעות האחרונות מופץ סרטון ברשתות החברתיות שעניינו מעצר חשוד תושב חברון בחשד להחזקת אמצעי לחימה. במסגרת פעילות מבצעית ומודיעינית נגד עבירות אמצעי לחימה אמש, בשעות הערב בוצע מעצרו של חשוד כשהוא נע על ציר סמוך לעזריה. במהלך המעצר החשוד סירב לפתוח את דלת הרכב ומתוך חשש כי יעלים ראיות או יפגע בשוטרים, נאלצו השוטרים לפרוץ את הרכב ולעוצרו. החשוד נלקח לתחנת המשטרה ובסיום החיפוש שוחרר".