זירת האירוע
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מתה תינוקת שנשכחה שעות ברכב סגור בשרון

התינוקת פונתה לבית החולים תוך פעולות החייאה. מתחילת השנה נהרגו שישה ילדים שנלכדו או נשכחו ברכב
דניאל אלעזר ואיתי שיקמן
13 באוקטובר 2021
15:37
עודכן ב 16:26

תינוקת בת שנה מתה היום (רביעי) לאחר שנשכחה במשך כמה שעות במכונית נעולה ביישוב מתן שבשרון. התינוקת הובאה במצב קריטי לבית החולים מאיר בכפר סבא ושם נקבע מותה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מתחילת 2021 מתו שישה ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב.

חובשי מד"א סיפרו: "כשהגענו עם האמבולנס לרחוב סימנו לנו להיכנס לאחד הבתים והובילו אותנו לפעוטה שהייתה מחוסרת הכרה וחמה מאוד למגע. סיפרו לנו שהיא הייתה זמן ממושך ברכב סגור. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה. פינינו אותה במצב קריטי לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה".

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מסרה היום: "מחקרים מראים ששכחה ברכב יכולה לקרות לכל אחד ולכל אחת מאתנו בשל נתק בזכרון שגורם לנו לשכוח גם את הדבר היקר לנו ביותר. לרוב זה קורה בגלל עייפות, לחץ, יציאה מהשגרה או הסחת דעת. בחודש מארס תכנס לתוקף התקנה המחייבת כל מי שמסיע ילדים מתחת לגיל 4 להתקין ברכב מערכת חכמה למניעת שכחה ברכב.

"אנחנו קוראים להורים, אל תגידו 'לי זה לא יקרה' וממליצים להקדים ולהתקין מערכת מתאימה. לצד זאת, חשוב לזכור שאף מערכת אינה תחליף להתנהגות בטוחה ולאימוץ הרגל מציל חיים - בסוף כל נסיעה פותחים את הדלתות האחוריות לוודא שאין אף אחד ברכב או מתקשרים לבן או בת הזוג בכל פעם שמגיעים ליעד".

ב-31 באוגוסט מת מאיר ישראל עשוש, בן 5 ממושב זמרת, לאחר שנשכח ברכב של הוריו. מאיר ישראל הגיע לחניון במועצה האזורית שדות נגב עם אביו, שמלמד בבית ספר סמוך, והושאר במכונית במשך כמה שעות. לעשוש היו חמישה אחים והוא היה אחיינו של חבר הכנסת שלמה קרעי ונכדו של רב היישוב זמרת.

שבוע לפני מותו של מאיר ישראל עשוש, מת תינוק בן 3 שנשכח ברכב באילת. בחודש יולי מתה הפעוטה בת השנתיים רויא חליל אבו עג'אג' מכסייפה, שנשכחה ברכב במשך כשש שעות.