משחק הדיונון
מתוך הסדרה

האם הפשיעה תגבר בעקבות "משחק הדיונון"?

הסדרה הדרום קוריאנית של נטפליקס מציגה אלימות קשה, מה תהיה ההשפעה שלה על הצופים? ד"ר עלינא ברנשטיין, חוקרת ומרצה לתקשורת, לכאן רשת ב: "אנשים נורמטיביים לא יתחילו להרוג אחד את השני בגלל סדרת טלוויזיה"
אלמוג וגילת
14 באוקטובר 2021
12:21
עודכן ב 15:03

הסדרה הדרום קוריאנית "משחק הדיונון" הפכה השבוע לסדרה הנצפית ביותר אי פעם בענקית הסטרימינג נטפליקס. כ-111 מיליון מנויים צפו בסדרה מאז שהושקה בחודש שעבר בלבד. כעת השאלה היא אם האלימות הרבה שמוצגת בה עלולה להוביל להתגברות הפשיעה. 

"אני מאמינה שאנשים נורמטיביים לא יתחילו להרוג אחד את השני בגלל סדרת טלוויזיה", טוענת  ד"ר עלינא ברנשטיין, חוקרת ומרצה לתקשורת במכללה למנהל, לכאן רשת ב. "כנ"ל גם לגבי ילדים בגילאים שכבר מבחינים בין דמיות למציאות".

האזינו לריאיון המלא עם ד"ר עלינא ברנשטיין לכאן רשת ב 

ד"ר ברנשטיין הוסיפה בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת: "צריך לראות את הסדרה ולא רק לקרוא את השיח סביבה, כי לא מעט אנשים מתבטאים בלי שראו. אני ראיתי את הסדרה ובוודאי שהיא קשה, אבל יש בה אמירה, היא לא סתם נעשתה כדי להראות אלימות. הסדרה מאוד ביקורתית כלפי הרדיפה אחרי כסף". 

"חלק מסוד ההצלחה שלה זה הטיימינג", היא המשיכה. "בקורונה הרבה אנשים הרגישו שמטה לחמם יכול להישבר ברגע. הסדרה מדברת על מה אנשים מוכנים לעשות, שהם מגיעים לתחתית של התחתית, כדי להיות מסוגלים לקנות לילדה שלהם מתנה קטנה ליום הולדת". 

הסדרה הכי נצפית של נטפליקס 

הסדרה שעוררה לא מעט שיח בעקבות האלימות הקשה שהיא כוללת, מגוללת את סיפורם של מתחרים במשחקי ילדים על פרס כספי, שהמפסיד בהם מאבד את חייו. היא ניצבת בראש הסדרות הנצפות ביותר של נטפליקס ב-94 מדינות והיא ההפקה הראשונה מקוריאה הדרומית שניצבת בראש רשימת הסדרות הנצפות בשירות הסטרימינג בארצות הברית.