ערן דוידי, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד המשפטים: פיצול סמכויות היועמ"ש לא ירד מהפרק

ערן דוידי בריאיון ראשון מאז כניסתו לתפקיד: "לא כל הכללים שמתאימים למאבק בטרור מתאימים לפשיעה פלילית". לדבריו, שימוש במעצרים מנהליים לא נכון בשלב זה
תמר אלמוג ומרדכי גילת
14 באוקטובר 2021
11:55

בריאיון ראשון ובלעדי מאז כניסתו לתפקיד, מנכ"ל משרד המשפטים ערן דוידי אמר הבוקר (חמישי) כי מטרתו המרכזית עם כניסתו לתפקיד היא לייצב את המשרד. בריאיון לתמר אלמוג ומרדכי גילת בכאן רשת ב, הוסיף דוידי כי למשרד המשפטים לא היה תקציב, לא היה מנכ"ל קבוע ולא היה ניתן למנות בכירים כמו פרקליט מדינה וסנגור ציבורי.

דוידי התייחס גם לתוכנית המשטרה לטיפול בפשיעה בחברה הערבית, שנחשפה בראשית השבוע בחדשות הערב בכאן 11. מנכ"ל משרד המשפטים אמר כי לא כל הכללים שמתאימים למאבק בטרור מתאימים למאבק בפשיעה פלילית וכי עניין המעצרים המנהליים טרם הונח על שולחנו. הוא הוסיף כי הוא אינו חושב ששימוש במעצרים מנהליים נכון בשלב זה. "לא מיצינו עדיין את כל הכלים בעולם הפלילי, כדי לדבר על שב"כ וענישה מנהלית".

בעניין כוונת שר המשפטים גדעון סער לפצל את סמכויות היועץ המשפטי לממשלה, אמר דוידי כי נעשית עבודה מסודרת ומעמיקה וכי הנושא לא ירד מהפרק. הוא ציין כי אינו יודע אם המהלך יקרה לפני מינוי היועץ הבא, אך לדבריו "בהחלט ייתכן שנודיע על כך פומבית וכך היועץ שייבחר יידע שתפקידו עלול להיראות אחרת".