אדל
צילום: יח"צ

האדלמניה בשיאה: האזינו לסינגל החדש של אדל

Easy On Me הוא סינגל ראשון מתוך האלבום 30 שייצא בחודש הבא. הקליפ צבר 21 מיליון צפיות ביוטיוב תוך 13 שעות. הוא מגיע שש שנים בדיוק מאז שיצא אלבומה הקודם 25
אלון פרוכטר
15 באוקטובר 2021
02:00
עודכן ב 14:55

שש שנים מאז שיצא אלבומה הקודם, ועשרה ימים לאחר שהכריזה על חזרתה: הלילה (שישי) שחררה הזמרת הבריטית אדל את השיר Easy On Me, סינגל ראשון מתוך אלבומה החדש "30". הקליפ צבר 21 מיליון צפיות ביוטיוב תוך 13 שעות.

כפי שאמרה בריאיון ל"בריטיש ווג" בשבוע שעבר, האלבום החדש נכתב בעקבות גירושיה מסיימון קונקי אחרי 7 שנות זוגיות ובן משותף - אנג'לו בן ה-9. ואכן, הסינגל הראשון ממנו מתאר מערכת יחסים שהגיעה לסיומה. כך משתקף בשורות כמו: "אין עוד מקום לדברים להשתנות/ כששנינו נטועים עמוק בדרכים נפרדות", או "אתה לא יכול להכחיש עד כמה ניסיתי/ שיניתי את עצמי כדי להציב את שניכם במקום הראשון/ אבל עכשיו אני מוותרת".

עד הפעם הבאה: אדל חוזרת, אבל אל תמהרו להיקשר

מעריצים של הזמרת ברחבי העולם הבחינו בכמה קווי דמיון בין הקליפ החדש לקליפים קודמים שלה. דוגמה אחת לכך מתרחשת בתחילת הקליפ, כאשר אדל עוזבת את הבית בו היא נמצאת. לדברי גולשים רבים הסצנה דומה לתחילת הקליפ Hello משנת 2015 שבו היא מצולמת נכנסת לבית.

מימין: אדל בקליפ Easy On Me, משמאל: אדל ב-Hello (צילום מסך)

דוגמה נוספת לכך היא העובדה שבחלקים רבים בקליפ אדל מצולמת שרה בעודה יושבת על כיסא עץ, בדומה לקליפ Rolling in the Deep משנת 2011. שני הקליפים אליהם מתייחסים המעריצים, היו גם הם סינגלים ראשונים מתוך אלבומיה הקודמים.

מימין: אדל בקליפ Rolling in the Deep, משמאל: אדל ב-Easy On Me (צילום מסך)

שלשום, חשפה אדל את עטיפת האלבום החדש ופרסמה את מועד יציאתו - ב-19 בנובמבר. במכתב שצירפה לציוץ, כתבה הזמרת בת ה-33 כי העבודה על האלבום נמשכה שלוש שנים, וכי למדה המון על עצמה לאורך תהליך.

ביום שלישי שעבר שחררה אדל סרטון בן 17 שניות, קטע מתוך הסינגל החדש והכריזה על מועד יציאתו. האלבום החדש מגיע שש שנים בדיוק מאז ששחררה את אלבומה הקודם "25", שהיה האלבום הנמכר ביותר בשנת 2015, עם מכירות של יותר מ-18 מיליון עותקים. בנוסף, אדל קיבלה על האלבום ההוא חמישה פרסי גראמי, בראשם לאלבום הטוב ביותר.