-
צילום: אי-פי

שרת הפנים הבריטית: יינקטו צעדים להגנה על חברי פרלמנט

פריטי פאטל: "נבטיח את שלומם של נבחרי הציבור, איש לא ירתיע אותנו. מי שינסו לפגוע בדמוקרטיה לא יצליחו בכך"
מערכת כאן חדשות
16 באוקטובר 2021
13:45

שרת הפנים של בריטניה פריטי פאטל התייחסה היום (שבת) לרצח של חבר הפרלמנט הבריטי סר דייוויד אמס, ממפלגתו של ראש הממשלה בוריס ג'ונסון. השרה הדגישה כי יינקטו צעדים על מנת להגן על ביטחונם של חברי הפרלמנט. "נבטיח את שלומם של נבחרי הציבור כדי שיוכלו להמשיך ולמלא את תפקידם. איש לא ירתיע אותנו. מי שינסו לפגוע בדמוקרטיה לא יצליחו בכך", אמרה שרת הפנים הבריטית.

אמס נדקר אתמול למוות מזרחית ללונדון בכנס בוחרים בכנסייה המתודיסטית בלפייר בעיר סאות'אנד און סי. צעיר בן 25 ממוצא סומלי נעצר בחשד לרצח. לפנות בוקר הודיעה המשטרה בבריטניה כי מדובר באירוע טרור, שנחקר בשיתוף עם פיקוד הלוחמה בטרור של סוכנות הביון MI5. בעיתונים באנגליה עלתה האפשרות כי המניע קשור לאסלאם קיצוני. 

המשטרה מסרה כי החשוד נעצר אחרי שנמצאה אצלו הסכין שבה דקר את חבר הפרלמנט. ג'ונסון התייחס לרצח של אמס: "אנחנו בהלם. מדובר באחד האנשים האדיבים, העדינים והנחמדים ביותר בפוליטיקה והיה לו רקורד אדיר של עזרה לאלו יותר מכולם. דייוויד היה אדם שהאמין במדינה הזאת ובעתידה - איבדנו חבר אהוב וקולגה".

במשך שנים פעל אמס למתן אזרחות בריטית לחסיד אומות העולם ראול ולנדברג ולהצבת פסל בדמותו. בשנת 1997 חנכה המלכה אליזבת השנייה את הפסל שהוצב מחוץ לבית הכנסת המערבי של מארבל ארץ' בלונדון.