-

"הפכו אותי מקורבן לפושע" - המוזיקאי הישראלי-גרמני בתגובה להאשמות בזיוף תקרית אנטישמית

גיל עופרים בריאיון לעיתון "בילד" הגרמני שפרסם תיעוד בו הוא נראה ללא שרשרת מגן דוד - שנדרש לטענתו להסתיר
אנטוניה ימין
18 באוקטובר 2021
22:24

"אני שמח שלחוקרי המשטרה יש את כל צילומי האבטחה", אמר הזמר הישראלי-גרמני גיל עופרים בריאיון לעיתון "בילד" הגרמני. העיתון חשף תיעוד חדש ממצלמת אבטחה בו נצפה עופרים ללא שרשרת מגן דוד, שלטענתו פקיד קבלה בבית מלון דרש ממנו להסתיר. כמו כן הסביר עופרים כי "זה לא נכון שאמרתי למשטרה שאני לא יודע אם ענדתי את השרשרת או לא" והוסיף - "לא חשבתי שיהפכו אותי מקורבן לפושע ואמשיך לענוד את מגן הדוד".

ב-4 באוקטובר פרסם המוזיקאי סרטון בו סיפר כי חווה בגרמניה תקרית אנטישמית. לטענתו, עובד הקבלה במלון "ווסטין" שבלייפציג לא הסכים לעשות לו צ'ק אין אם לא יסתיר מתחת לחולצתו את שרשת מגן הדוד שענד. הסרטון עורר סערה בגרמניה ובתוך שעות ספורות מפרסומו התאספה הפגנת ענק מול בית המלון. אבל כעת צילום מצלמת אבטחה שפרסם עיתון "בילד" מטיל ספק רב בנוגע לאמיתות סיפורו. 

בתיעוד שפרסם העיתון, רואים את עופרים מחוץ לבית המלון - כשהוא כלל לא עונד את השרשרת. הזמר, שהתראיין על המקרה בתוכניות רבות, אמר בתגובה שהוא "אינו יכול לענות בבירור אם ענדתי או לא ענדתי את השרשרת באותו הרגע". המשיך ואמר, "הם זיהו אותי מהטלוויזיה, שם אני כמעט תמיד עונד אותה". כל זאת על רקע העליה המתמדת במספר התקריות האנטישמיות בשנים האחרונות.