נסראללה, הערב

נסראללה על חיסול תומכיו: "יש לנו מאה אלף לוחמים לבנונים מאומנים"

מזכ"ל חזבאללה האשים את המפלגה הנוצרית בחיסול תומכיו בהפגנה בשבוע שעבר. בהפגנה נהרגו ביריות חמישה בני אדם ו-30 נפצעו
רועי קייס
18 באוקטובר 2021
21:51

בנאום שנשא הערב (שני) בלבנון, האשים מזכ"ל חזבאללה, חסן נסראללה, את המפלגה הנוצרית בחיסול תומכיו בהפגנה שהתקיימה ביום חמישי שעבר, נגד השופט שעומד בראש ועדת חקירת האסון בביירות. הוא פנה למפלגת הכוחות הלבנוניים ולמנהיגה - סמיר ג'עג'ע, וקרא להם לזנוח את רעיון מלחמת אזרחים וההתכתשות פנימית.

נסראללה אמר כי ג'עג'ע "עושה שיקולים מוטעים". הוא הוסיף כי חיזבאללה חזק היום מאי פעם וציין כי לארגונו יש מאה אלף לוחמים לבנונים שאומנו כדי להגן על לבנון מול אויביה. נסראללה פנה לכוחות הלבנוניים וקרא: "תלמדו לקח מהמלחמות שלכם ומהמלחמות שלנו".

בהפגנה שהתקיימה בשבוע שעבר, נהרגו חמישה בני אדם ו-30 נפצעו בקרב יריות. תושב העיר שמילט את ילדיו הקטנים מאזור העימותים אמר: "אני חושש לחייהם". תושב אחר סיפר: "הבן שלי יצא מהבית עם התיק לבית הספר, חטף כדור מירי צלף והיום הוא בין חיים ומוות". בהפגנה שהתקיימה באזור א-טיונה השתתפו פעילי ותומכי המפלגות השיעיות חיזבאללה ואמל.

אזרח לבנוני שמתגורר סמוך לביירות, סיפר לכאן חדשות על החשש בעקבות המהומות שפרצו בעיר. לדבריו, "המצב מאוד מדאיג. אני לא חושב שזה יסתיים היום. זו חזרה למלחמת האזרחים. אחרי התקרית הזו הכול ישתנה. כלום לא יישאר אותו דבר. אני מקווה שהמצב לא יתדרדר אבל אני בספק. אנחנו חוששים שיהיו פיגועים ופיצוצים. אי אפשר לשלול את זה אחרי מה שקרה היום".