-
צילום: אי-פי

גל הדלתא מכה בבריטניה: 44 אלף נדבקים ביום אחד

מספר הנדבקים בקורונה בממלכה השתווה למספר שנרשם בחודש יולי - אז הוסרו כלל מגבלות הקורונה. בצל העלייה- חשש מהסתעפות חדשה של זן דלתא. מומחים מסבירים: רמת הנוגדנים יורדת בגלל ההתחסנות המוקדמת, וחיסון אסטרזניקה יעיל פחות נגד זן הדלתא
בן יניב
19 באוקטובר 2021
18:44

סכנת הקורונה חוזרת לבריטניה: ביממה החולפת אובחנו בממלכה 43,738 נדברים חדשים, המספר הגבוה ביותר שנרשם בה מאז 17 ביולי, היום שבו הוסרו הגבלות הקורונה במדינה. מספר המתים זינק גם כן, כשב-24 השעות האחרונות תועדו 223 מקרי מוות מקורונה, לעומת 45 מתים ביום שני. נתון המאומתים הציב את בריטניה בראש הטבלה העולמית היומית של מספר המאומתים.

מומחי הבריאות של הממשלה הבריטית הזהירו אתמול (שני) מפני חורף "מאתגר" וגל תחלואה שהחשש מהגעתו גוברת, זאת בשל הצלחה מוקדמת של מבצע החיסונים המקומי. בתוך כך, מומחים במדינה עוקבים מקרוב אחר שלוחה של זן הדלתא בשם AY.4.2 שההידבקות בה גוברת ועומדת בשיעור של 6% מכלל המקרים החדשים.

פרופ' ניל פרגוסון מהקולג' האימפריאלי של לונדון, סיפר לרשת סקיי שאחת הסיבות לעלייה בתחלואה בבריטניה היא היותה מהראשונות בעולם להתחסן: "אנחנו יודעים שהחסינות דועכת בהדרכה לאורך זמן אחרי קבל המנה השנייה, כך שמתן המנה כה מוקדם הופך אותנו ליותר פגיעים". 

סיבה נוספת שמנה פרגוסון לתחלואה הגבוהה היא ההסתמכות של הבריטים על חיסוני אסטרזניקה: "החיסון שלהם מגן טוב יותר נגד תחלואה קשה בנגיף, אך מגן טיפה פחות טוב מחיסון פייזר בהדבקה והעברה - במיוחד מול זן הדלתא"".