אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

דיווח: פייסבוק תודיע בשבוע הבא על שינוי שמה

השינוי ישקף את כוונת החברה להיות ידועה בשל השירותים הנוספים שהיא מספקת • לפני כשש שנים עשתה חברת גוגל מהלך דומה ושינתה את שמה לאלפאבית
רם ברנדס
20 באוקטובר 2021
08:30

על רקע הביקורת החריפה נגדה, חברת פייסבוק שוקלת לשנות את שמה. על פי דיווח באתר הטכנולוגיה "דה ורג'" (The Verge) שפורסם הלילה (רביעי), החברה תודיע כבר בשבוע הבא על השם החדש, שנשמר עד כה בסודיות.

על פי הדיווח, השינוי משקף את כוונת החברה להיות ידועה בשל השירותים האחרים שהיא מספקת, ולא רק בשל הרשת החברתית. המיתוג המחודש עשוי לאותת לרשויות בארצות הברית ובעולם על הפרדה בעבודת חטיבות החברה השונות. לפני כשש שנים עשתה חברת גוגל מהלך דומה ושינתה את שמה לאלפאבית.

הדיווח הזה מגיע שבועיים בדיוק לאחר התקלה העולמית שהתרחשה באפליקציות של החברה - ווטסאפ, אינסטגרם ופייסבוק - שתוקנה כעבור שש שעות. בנוסף, נרשמו תקלות בגוגל ובאמזון. בפייסבוק הביעו צער על התקלה שהשפיעה על כ-3.5 מיליארד בני אדם ברחבי העולם, והודו למשתמשים על סבלנותם.

מוקדם יותר החודש התקיים בגבעת הקפיטול בוושינגטון שימוע נגד החברה, בו העידה חושפת השחיתויות פרנסס האוגן. הבכירה לשעבר בפייסבוק, הדליפה אלפי מסמכים שהוכיחו כי מנהלי הרשת החברתית היו מודעים למספר בעיות שנגרמו על ידי האפליקציות שלה, בראשן ההשפעה המזיקה והמסוכנת שיש לאינסטגרם על בני נוער ובמיוחד נערות וילדות.

תגיות:
פייסבוק