לה פמיליה

אוחנה אחרי התקיפה של לה פמיליה: בפעם הראשונה בחיי - התביישתי להיות חלק מהמועדון

המנהל המקצועי ויו"ר בית"ר פנה לארגון האוהדים: "נשמח אם לא תגיעו יותר ליציעים" • המשטרה עצרה חשוד במעורבות בקטטה, תושב המרכז בשנות ה-30 לחייו שטוען כי אינו משוייך ללה פמיליה
איתי שיקמן וליאן וילדאו
20 באוקטובר 2021
12:18
עודכן ב 23:04

**( 21.10.21 | המשטרה עצרה אמש חשוד נוסף במעורבות בתקיפה בבלומפילד. שני החשודים שוחררו עם הרחקה של 90 יום בלבד מהמגרשים. השופטת בהחלטתה: "זמן ההרחקה שמבקשת המשטרה לא מידתי")

תקיפת אוהדי בית"ר י-ם בידי פעילי "לה פמיליה": המשטרה עצרה הערב (רביעי) חשוד במעורבות בקטטה, תושב המרכז בשנות ה-30 לחייו, שטוען כי הוא לא משוייך ללה פמיליה. הוא נחקר במשטרת יפו והמשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד מחר. המשטרה מחפשת אחר מתלוננים נוספים וצפויים עוד מעצרים.

מוקדם יותר, אלי אוחנה, המנהל המקצועי ויו"ר בית"ר ירושלים, הגיב לתקיפת האוהדים על ידי לה פמיליה, וכתב בפוסט באתר המועדון: "אני חלק מבית"ר ירושלים מגיל 12, מזוהה איתה והיא איתי לאורך כל הקריירה שלי, בכל תפקיד בו נשאתי. שלשום, בפעם הראשונה בחיי, התביישתי להיות חלק מהמועדון".

אוחנה, כוכב העבר, פנה לארגון לה-פמיליה ואמר: "אנחנו נשמח מאוד אם לא תגיעו יותר ליציעים, לא צריכים את העידוד, הצבע וכל מה שאתם חושבים שהוא נחלתכם הבלעדית, תאמינו לי שנדע להסתדר". יו"ר ביתר הוסיף כי "אלה לא אוהדים, אלה אויבי בית"ר, אלה שונאי בית"ר, מי שאוהב את הקבוצה לא עושה כזה נזק, אסור גם לקרוא להם חוליגנים, זאת מחמאה עבורם".

משחק הכדורגל שהתקיים שלשום בין הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים כלל תקריות אלימות רבות, בראשן תקיפת שני אוהדים ואוהדת בית"ר ירושלים, על ידי אוהדים אחרים מקבוצתם - חברי "לה פמיליה". האוהדים הותקפו באלימות בגלל שעודדו את שחקנה החדש של הקבוצה, קמסו מארה הגינאי, לאחר שדווח שהוא ממוצא מוסלמי. 

ר', האוהדת שהותקפה, סיפרה בריאיון לשרון וכסלר ואורי לוי בתוכנית ערב ערב בכאן 11: "קיבלנו אגרופים ובעיטות נטו בגלל שעודדנו את הקבוצה". עוד סיפרה ר' כי "אחד מהם צרח עליי 'עופי מפה, אין מקום לנכים ונשים ביציע - ובעט בי'".