-
צילום: דוברות משטרה

7 מבני משפחתה נרצחו: "עד עכשיו לא חקרו אף אחד"

כיפאח אגבריה, תושבת אום אל פחם, לכאן רשת ב: "המשטרה ושב"כ משליכים אחד על השני את האחריות. המצב נהיה יותר גרוע" | האזינו לריאיון עם רן בנימיני
הבוקר הזה
21 באוקטובר 2021
08:12

האלימות בחברה הערבית: כיפאח אגבריה, תושבת אום אל פחם, ששבעה מבני משפחתה נרצחו, סיפרה היום (חמישי) בריאיון לרן בנימיני בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי "מ-2019 לא ראיתי ימים טובים". אגבריה מאשימה במצבה את כוחות הביטחון: "עד עכשיו לא חקרו אף אחד. המשטרה ושב"כ משליכים אחד על השני את האחריות. המצב נהיה יותר גרוע".

האזינו לריאיון עם כיפאח אגבריה

אגבריה המשיכה ואמרה כי "יש שיתופי פעולה, הוכחות ומצלמות בכל מקום, ועד עכשיו אין כתבי אישום. המשטרה והשב"כ לא יכולים להכות ביד ברזל בארגוני הפשע?". אגבריה האשימה את שב"כ וטענה: "אני חושבת שיש שיתוף פעולה עם השב"כ לעשות תוהו ובוהו במגזר הערבי".

יו"ר רע"ם, חבר הכנסת מנסור עבאס, אומר שהממשלה היא הכתובת לטיפול במגפת האלימות, אך גם החברה הערבית צריכה לקבל אחריות על הנעשה בקרבה. בריאיון לעקיבא נוביק ולחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר עבאס כי "אם יוגדלו התקציבים לטיפול באלימות, ותהיה תוכנית ראויה להגנת עדים, אזי תושבים יפסיקו לפחד, וידווחו על מעשי אלימות". הוא הוסיף כי הוא מעוניין שהממשלה תשלים את ימיה, אך לשם כך אנו צריכים לראות תוצאות במאבק בפשיעה במגזר.

האזינו לריאיון עם מנסור עבאס

אמש הוחלט בעיריית אום אל פחם כי בעקבות מעשי הרצח בעיר תהיה היום שביתה כללית. השביתה תכלול בתי מסחר, מוסדות פרטיים וציבוריים וגם את מערכת החינוך חוץ מהחינוך המיוחד. אתמול, נרצח ביריות עמרו ג'בארין, תושב העיר בן 26. הוא נורה כשנסע במכונית עם צעיר נוסף, בן 24. חברו נפצע קשה ונותח בבית החולים "העמק" בעפולה. ג'בארין הוא הנרצח ה-102 בחברה הערבית מתחילת השנה. 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב התייחס אתמול לתוכנית הממשלתית למיגור הפשיעה בחברה הערבית, שנחשפה שלשום בחדשות הערב בכאן 11. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר השר בר-לב כי היעד לסוף 2022 הוא לרדת בלפחות 10% במספר אירועי הרצח. לדבריו, היות שהמשטרה פועלת בצורה יותר נחושה, ייתכן שבחודשים הקרובים תהיה דווקא עליה. "זה לא עניין של שבועות, זה ייקח חודשים", אמר.