בולדווין לאחר האירוע, האצ'ינס לאחרונה
-

הלם בהוליווד אחרי הירי הטראגי של אלק בולדווין על סט הצילומים

שעות לפני הירי עזבו כמה מעובדי הבמה את הסט במחאה על נהלי הבטיחות באתר; כמה ימים קודם לכן אירעו לפחות שני מקרים של פליטות כדור מנשקים • לצד ההספדים על מותה של מנהלת הצילומים הלינה האצ'ינס, בהוליווד יש מי שמגבים את השחקן
יואב זהבי ואלון פרוכטר
23 באוקטובר 2021
17:55
עודכן ב 23:23

תעשיית הקולנוע בהוליווד ממשיכה לעכל את הטרגדיה שהתרחשה ביום חמישי האחרון על סט צילומי המערבון Rust. בתצהיר שהוגש למשרד השריף במדינת ניו מקסיקו נאמר כי האקדח שבאמצעותו ירה בולדווין למוות בצלמת ופצע את הבמאי ניתן לו על ידי עוזר הבמאי שצעק "אקדח קר" כלומר, נקי מתחמושת חיה. עוד דווח בארצות הברית כי שעות לפני הירי עזבו כמה מעובדי הבמה את הסט במחאה על נהלי הבטיחות באתר וכי כמה ימים קודם לכן אירעו לפחות שני מקרים של פליטות כדור מנשקים.

הלינה האצ'ינס, מנהלת הצילומים שנהרגה בטרגדיה, הייתה בת 42 במותה. היא נולדה באוקראינה שם סיימה בהצלחה לימודי עיתונות ועבדה כתחקירנית בסרטי תעודה. בקייב הכירה את מת'יו האצ'ינס. השניים נישאו ועברו ללוס אנג'לס. בעידודו החלה ללמוד במכון הסרטים האמריקני היוקרתי, לימודים שאותם סיימה בשנת 2015.

מאז עבדה ב-49 סרטים ותוכניות טלוויזיה שונות, בהם סרט הקולנוע העצמאי Archenemy בכיכובו של ג'ו מנגניילו ("דם אמיתי", "מג'יק מייק"), שיצא לאקרנים לאחרונה. "אני בהלם. התמזל מזלי לעבוד עם הלינה. כישרון נדיר ואדם נהדר. איזו טרגדיה נוראית, לבי עם המשפחה שלה", צייץ אתמול מנגניילו.

הישגיה של האצ'ינס כצלמת קולנוע היו נדירים בתעשייה שנשלטת ברובה בידי גברים. רק בשנת 2019 היא נבחרה לאחת מעשרת הבמאים המבטיחים במגזין American Cinematographer של איגוד הקולנוע האמריקני. בפוסט אחרון שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה ביום שלישי האחרון, נראתה האצ'ינס רוכבת על סוס בסט הצילומים.

View this post on Instagram

A post shared by Halyna Hutchins (@halynahutchins)

בעקבות החדשות על הטרגדיה, פורסמה אתמול עצומה של Change.org שקוראת לחברות ההפקה בהוליווד לעצור את השימוש ברובים אמיתיים באתרי הצילום. האצ'ינס, הביעה בעבר את תמיכתה בגופים שמחו על תנאי ההעסקה באתרי הצילום. במקביל, גילדת צלמי הקולנוע גייסה ביממה האחרונה 104 אלף דולר, תרומה לבעלה של הלינה האצ'ינס ובנם בן ה-9.

בין מי שפרסמו הספדים להאצ'ינס הייתה משפחתו של השחקן ברנדון לי, בנו של ברוס לי, שנורה למוות בתאונה דומה בסט הסרט "העורב" בשנת 1994. "ליבנו עם משפחתה של הלינה וכל המוערבים בתקרית. איש לא אמור להיהרג מאקדח בסט צילומים. נקודה", צייצה אחותו שאנון לי.

גם השחקנית הוותיקה פרנסס פישר, שהשתתפה בצילומי הסרט בו נהרגה האצ'ינס, ספדה לה. "נוחי בשלום הלינה היקרה. אהבתי לראות אותך עובדת: ממוקדת כל כך ושולטת בכל מה שקורה. ביקשתי ממך לעמוד לידי בצילום הקבוצתי שלנו, כדי לוודא שתבלטי, כי יש כל כך מעט נשים בתפקיד שלך. תפילותיי עם משפחתך וכל מי שאוהב ומתגעגע אלייך".

View this post on Instagram

A post shared by francesfisher (@francesfisher)

מלבד ההספדים יש גם מי שבוחרים לגבות את השחקן שהחזיק באקדח ממנו נורתה האש הקטלנית. השחקנית דברה מסינג ("וויל וגרייס") הגיבה בטוויטר לציוץ של מגיש חדשות שמרן, בו הטיל את האחריות על בולדווין. מסינג הגיבה לדברים בציוץ משלה, בו כתבה כי "בולדווין השתמש באקדח שניתן לו, ואז התרחשה הקטסטרופה".

גם בתו של השחקן, איירלנד בולדווין (26) מנישואיו לשחקנית קים בייסינג'ר, כתבה באינסטגרם: "אני שולחת את אהבתי למשפחתה וחבריה של הלינה האצ'ינס. אני מקווה שאוכל לחבק את אבי בקרוב".