בסיס א-תנף בסוריה
צילום: רויטרס

"לא מבינים את חומרת האיום": ביקורת קשה על התנהלות ארה"ב בסוריה

מפקד בשורות המורדים הסורים, שמוצב בבסיס האמריקני שהותקף בשבוע שעבר, אמר את הדברים בשיחה עם כאן חדשות. על התקיפות שמיוחסות לישראל נגד הנוכחות האיראנית בסוריה אמר: "יש בהן תועלת, אך הן לא מביאות להכרעת המערכה"
רועי קייס
24 באוקטובר 2021
14:42

אחרי מתקפת המל"טים של המיליציות הפרו-איראניות על הבסיס האמריקני א-תנף בגבול סוריה-עיראק בשבוע שעבר, מפקד בשורות המורדים הסורים, שמוצב באותו בסיס, מתח היום (ראשון) ביקורת קשה על ההתנהלות האמריקנית במדינה. בשיחה עם כאן חדשות הוא אומר כי הוא סבור שתיתכן תקיפה נוספת של המיליציות הפרו-איראניות על הבסיס.

"האמריקנים והמערב לא מבינים באמת את חומרת האיום של הנוכחות של איראן ושלוחותיה בסוריה", אמר המפקד הסורי שביקש להישאר בעילום שם. עוד הוא הוסיף כי על האמריקנים והמערב לחזק את היכולות ההגנתיות וההתקפיות של בסיס א-תנף, להרחיב אותן ולסייע למורדים כדי שיוכלו לדחוק את איראן מהגבול בין סוריה לעיראק, וגם להילחם נגד אסד שהכניס את איראן למדינה.

בתשובה לשאלה אם הסוגיה נידונה עם האמריקנים, השיב: "התשובה תמיד מהצד האמריקני היא שנדרשת החלטה בנושא של מקבלי ההחלטות בדרג המדיני". עוד הוסיף כי "צריך לפעול בצורה מכרעת הרבה יותר כדי להדק את החבל סביב האיראנים ולהשתלט על אזורים שנמצאים בידי המיליציות, בייחוד בגבול בין סוריה לעיראק. זה צריך להיות בראש סדר העדיפויות, יותר מתקיפות מהאוויר".

בנוגע לתקיפות שמיוחסות לישראל נגד הנוכחות האיראנית בסוריה הוא אמר כי "אמנם יש בהן תועלת, אך הן רק מעכבות את הפעילות של איראן והמיליציות. הן לא מביאות להכרעת המערכה. יש לנו אנשים באזור והם מוכנים לפעול בתמיכת הקואליציה הבין-לאומית ולהתחיל לנסות להשתלט על השטח".