רופא פגיעה מינית

פסיכיאטר מהדרום חשוד באונס מלווה של מטופלת

הרופא, חסן אבו גריבה, שעובד במרכז לבריאות הנפגש בבאר שבע, נעצר לפני שבועיים לאחר תלונה שהגישה מטופלת שלו. הוא התפטר מהמוסד שבו עבד לפני כחודשיים. היום נענה בית המשפט לבקשת המשטרה והנפגעת לפרסם את שמו ותמונתו - במטרה לעודד נשים נוספות להתלונן
איציק זוארץ וורד פלמן
24 באוקטובר 2021
19:01
עודכן ב 22:13

ד"ר חסן אבו גריבה, פסיכיאטר תושב לקיה בן 32, חשוד באונס במלווה של מטופלת שהגיעה להתייעצות במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ממנו התפטר לפני כחודשיים. בית המשפט התיר היום (ראשון) את בקשת המשטרה והנפגעת לפרסום את שמו ותמונתו במטרה לעודד אפשרות שנשים אחרות שלכאורה נפגעו ממנו יגישו תלונה. 

החקירה נגד אבו גריבה נפתחה בתחילת החודש, לאחר קבלת תלונה של צעירה מהדרום, באמצעות מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בנגב. לפי החשד, המטופלת הגיע למרכז הרפואי כדי להתייעץ עם הרופא, והוא תקף אותה. האירוע עצמו אירע לפני שנה. 

לדברי ליזה ניקולאיצ'וק, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בנגב, הנפגעת ערכה עימות עם החשוד הטיחה בו את מעשיו והצביעה על המקום המדויק שבו התבצעה העבירה. הנפגעת דרשה את התרת פרסום זהותו כדי להוביל לחשיפת אירועים נוספים של פגיעות, ככל שישנן וקראה לנשים נוספות להתלונן.

"מצריך הסתכלות למקום מפחיד": אחרי הרצח של ליטל יעל מלניק - זרקור למציאות במחלקות לבריאות הנפש | עוד יום

אבו גריבה נעצר לפני שבועיים, ומאז מעצרו הוארך מעת לעת. היום קיבל בית המשפט את בקשת המשטרה להתיר את שמו ותמונתו לפרסום. "אנו פונים לציבור, כל מי שבידו מידע או מי שנפלה קורבן לחשוד, לסור לתחנת המשטרה בבאר שבע או להתקשר למוקד 100 של המשטרה", מסרו במשטרה. 

לפני כחודש נעצר הגסטרולוג אריה לוין מבית החולים וולפסון בחשד לעבירות מין בנשים שטיפל בהן. הוא חשוד בשני מעשי אונס ושמונה מקרים של מעשים מגונים במטופלות שלו, חלקן כשהיו קטינות. מעצרו של לוין הוארך מאז מעת לעת והשופטת קבעה שיש חשד סביר שביצע את המעשים. 

נ', אחת מהנשים שהתלוננו במשטרה נגד לוין, סיפרה לכאן חדשות: "לא הייתה פעם אחת שהייתי איתו בחדר לבד והוא לא עשה שום דבר. הוא היה יושב לידי ממש צמוד, מחזיק לי את הידיים, מלטף בפנים ומנשק בלחי. הוא היה אומר לי לשכב במיטת הטיפולים ומתחיל לגעת בי גם אם הייתי מתנגדת. הרגשתי שזה לא בסדר אבל פחדתי להגיד לו משהו".