-
צילום: אבשלום ששוני, יונתן זינדל, אלכס קולומויסקי,

הורוביץ ומיכאלי לבנט: דורשים לא להיות מופתעים בהחלטות שנויות במחלוקת

ראשי העבודה ומרצ הביעו זעם על כך שלא עודכנו על הכרזת גנץ על שישה ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור. הורוביץ אמר: יש לקיים את ההסכמים הקואליציוניים. גורם במרצ: זה לא יכול להמשיך ככה
מיכאל שמש
24 באוקטובר 2021
21:33

זעם משמאל: בפורום ראשי המפלגות שנערך אתמול (ראשון) במשרד ראש הממשלה הביעו ראשי העבודה ומרצ מרב מיכאלי וניצן הורוביץ את זעמם על הכרזת שר הביטחון בני גנץ, לפיה שש עמותות פלסטיניות הן ארגוני טרור. שר הביטחון לא נכח בפגישה, אך מיכאלי והורוביץ דרשו מראש הממשלה בנט לא להיות מופתעים בהחלטות שנויות במחלקות. 

בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי הורוביץ אמר שיש לקיים את ההסכמים הקואליציוניים ולשמור על הממשלה. גורם במפלגתו של הורוביץ, מרצ, אמר לכאן חדשות: זה לא יוכל להמשיך ככה. אתמול אמר השר לביטחון הפנים עמר בר לב בריאיון לכאן רשת ב: "אני חבר בקבינט המדיני-ביטחוני, ושם זה לא עלה. זה מעורר סימני שאלה". 

בסוף השבוע הייתה זו השרה תמר זנדברג שמתחה ביקורת על המהלך של גנץ, ובריאיון ל"הכול פוליטי" בכאן 11 אמרה שמדובר בהחלטה חמורה וכי מרצ תדרוש הבהרות. "שלושה מבין הארגונים הם ארגוני זכויות אדם ותיקים וידועים", אמרה זנדברג. "הרבה פעמים כורכים זכויות אדם, שמאל והתנגדות לכיבוש כטרור - זה לא המצב".