ד"ר שרון אלרעי-פרייס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ד"ר אלרעי-פרייס: "תוקפים אותי אישית, נתנו לי כפתור מצוקה"

ראש שירותי בריאות הציבור הביעה זעזוע מהכיתוב על המצבה - "נרצחה ע"י מחלקת הקורונה" וסיפרה בריאיון לכאן רשת ב כי היא מותקפת ברמה יומיומית. "יש הפגנות של אנשים שמקללים ועושים חיבורים למלחמת העולם השנייה", הוסיפה • ד"ר אלרעי פרייס ביקרה את הממשלה: אם התו הירוק היה מופעל מוקדם יותר - ייתכן שהיו פחות מתים • אחרי הכיתוב על המצבה, בתי החולים הביעו הזדהות עם בית החולים: "כולנו בילינסון"
קלמן ליברמן
25 באוקטובר 2021
08:49
עודכן ב 12:54

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס אמרה הבוקר (שני) כי היא מזועזעת "ברמה שקשה לתאר" מהכיתוב שהתגלה אתמול על מצבה - "נרצחה על ידי בית החולים בילינסון במחלקת הקורונה". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, אמרה פרייס כי "האנשים שעובדים בבתי החולים הם אנשים מסורים, ששמים את עצמם בסיכון כדי להציל אחרים". אחרי הכיתוב על המצבה, בתי החולים הביעו הזדהות עם בית החולים: "כולנו בילינסון". 

האזינו לריאיון עם ד"ר שרון אלרעי-פרייס

ד"ר אלרעי-פרייס סיפרה בריאיון כי היא סופגת איומים ומתקפות ברמה יומיומית בידי מתנגדי חיסונים ואף נערכות הפגנות מתחת לביתה. "זה מגיע אליי גם באופן אישי. מטיחים בי כל מיני האשמות. מתנגדי חיסונים תוקפים אותי אישית על הבחירות שלהם לא להתחסן. זה אפילו יותר מורכב כשזה מתחת לבית שלי והילדים שלי חשופים לזה. יש הפגנות של אנשים שמקללים ועושים חיבורים למלחמת העולם השנייה. דברים נוראיים. זה קורה ברמה יומיומית. היו איומים עד למצב של לתת לי כפתור מצוקה", ציינה.

בריאיון היא הבהירה כי איננה מפחדת וכי מדובר בקושי שצריך לדעת להזיז הצידה. "רוב העם יודע ומבין מה אנחנו עושים ומעריך. אי אפשר לתת לזה לשבור אותנו. אני לא נמצאת ברשתות החברתיות בצורה מכוונת - לא לראות את הגועל הזה", הוסיפה.

ד"ר אלרעי-פרייס בביקורת על הממשלה: אם התו הירוק היה מופעל מוקדם יותר - ייתכן שהיו פחות מתים

ד"ר אלרעי פרייס מתחה בתוכנית ביקורת על הממשלה בהתנהלותה בגל הרביעי של הקורונה. "תפקידנו כאנשי מקצוע הוא לנתח את הנתונים ולהביא את ההמלצה שלנו למקבלי ההחלטות. גם במהלך הגל הרביעי ובתחילתו המלצנו להכניס את התו הירוק מוקדם יותר. בגל הרביעי מתו 1,600 איש. אני כרופאה תוהה אם הדבר הזה הוא ניצחון, הצלחה, אבל כמי שרוצה להגן על חיי אדם - זה המחיר. יכול להיות שאם היינו מפעילים את התו הירוק יותר מוקדם - המחיר היה פחות".

ראש שירותי בריאות הציבור הדגישה: "אני חושבת שזה ברור שאם יש מגפה שהולכת ועולה ואנחנו מפעילים הגבלה, כל אחד יכול להבין שזה יכול היה לעזור. בשום שלב לא היו אמירות על הגבלות אחרות, בשום שלב משרד הבריאות לא דיבר על סגר. זה דברים שרצים והם לא נכונים".

הורוביץ מגיב לכיתוב על המצבה: "חרפה, עוול נוראי למערכת הבריאות"

גם שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס לכיתוב על המצבה ואמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "זה נורא ואיום, חרפה, אני בשאת נפש. אני רואה איך הצוותים עובדים סביב השעון, מצילים חיים ולפעמים מסכנים את עצמם ולמרות זאת באים אנשים ועושים דברים כאלה. זה עוול נוראי למערכת הבריאות, הרופאים הצילו אלפי אנשים ממוות בקורונה. זה נובע מפייק ניוז והסתה. אנחנו נאבקים בזה. בסוף זה גורם למוות של אנשים ואחר כך כותבים דברי בלע".

האזינו לריאיון עם השר ניצן הורוביץ

השר ציין כי המשרד נלחם גם באנשי מערכת שיוצאים נגד החיסונים. "יש גם רופאים שמפיצים שקרים ובמקרים האלה אנחנו מטפלים בחומרה. כשאדם מנצל את מעמדו כרופא ואומר דברים שאין להם בסיס, לפעמים בידיעה שהם לא נכונים, זה חמור מאוד".