ניידת משטרה, ארכיון
צילום: משטרת ישראל

"חנקו אותה": חשד למות צעירה בטקס "גירוש שדים" בנגב

הצעירה הגיעה לטיפול שכשל אצל אחד מהם, שייח' בדואי שמטפל "בגירוש שדים" וככל הנראה לקתה בדום לב. לאחר מכן נלקחה לרופא והשניים העבירו אותה למרפאה – שם נקבע מותה. העצור הנוסף הוא בעלה של האישה. גיסה של הצעירה: "אנחנו מבינים שהשייח' חנק אותה בטיפול"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
25 באוקטובר 2021
09:40
עודכן ב 16:30

שלושה תושבי תל שבע בני 64, 32 ו-25 נעצרו היום (שני) בחשד למעורבות במותה של צעירה בת 26 לפני יומיים, העצורים הם בעלה של האישה, רופא ושייח' בדואי המטפל "בגירוש שדים". היא הגיעה אל המטפל בגלל מחלה קשה. לאחר שהטיפול לא הצליח פינה אותה המטפל לרופא קרוב משפחתו והם לקחו אותה למרפאה, שם נקבע מותה.

המוות נגרם במהלך טקס גירוש שדים שניהל השייח' שככל הנראה השתבש. גורם המקורב לחשודים סיפר כי בטקס נעשה שימוש בכישופים, עטלפים ושריפת ניירות, והצעירה ככל הנראה לקתה בדום לב במהלך הטיפול. 

גיסה של הצעירה שמתה בטקס, ואחיו של הבעל שנעצר, טען: "אני לא מבין איך אח שלי אשם? היא לא הרגישה טוב והוא לקח אותו לטיפול. הוא היה בהמתנה מחוץ לחדר בזמן שהשייח' טיפל, אנחנו מבינים שהוא חנק אותה בטיפול, היא נכנסה חיה ויצאה מתה. כולם במצב קשה במשפחה, אחי נכה ומצבו עכשיו קשה בגלל מות אישתו, זה מזעזע".

עורך הדין מוטי יוסף המייצג את בעלה של הצעירה אמר לכאן חדשות כי הערכה האישית שלו, שסיבת המוות היא חניקה, במסגרת טקס טיפול: "קודם כל מדובר בטרגדיה, כבר על ההתחלה אני אגיד הבעל לא קשור לכלום הוא אפילו לא יודע מה קרה שם. כל מה שהיה זה שאשתו לא חשה בטוב. בדרך כלל במגזר הבדואי נהוג לקחת במצבים כאלה לש'ייחים שיודעים לטפל בזה. הוא הביא אותה לשם ואז ראה שיש שם איזה בלאגן. מסתבר שבמהלך הטיפול חלק מהתהליך הזה למעשה חונקים את הבן אדם.

"היא איבדה את ההכרה, הוא הזעיק רופא והם ניסו להחייאות אותה. הרופא צלצל לאמבולנס ולמשטרה ממה שהבנתי זה כל הסיפור", הוסיף עורך הדין. "עשו מהטרגדיה הזו איזה סיפור כאילו מדובר בקנוניה מתוכננת, ממש לא. כרגע ממתינים לקבל את חוות הדעת של אבו כביר המכון הפתולוגי, לראות את סיבת המוות. אני מניח שסיבת המוות היא כתוצאה מהחנק אבל זה לא משהו שנעשה במזיד או במכוון, איך אומרים זאת טרגדיה מצערת". 

אדם שנכח בכמה טיפולים אצל השייח' סיפר לכאן חדשות על הטקס עצמו: "זה מתחיל בהקראת פסוקי קוראן ואז השד מתיישב על המטופל. השייח' מתחיל לשאול אותו מה השם שלו ולמה הוא הגיע לאותו אדם. אחרי התחקיר הוא אומר לו – צא. אם הוא לא יוצא חלק מהשייח'ים מפעילים כוח ואלימות עד שהשד הזה יוצא". 

המשטרה פתחה בחקירה וגופתה הועברה למכון לרפואה משפטית. החשודים, קרובי משפחתו של מנהיג חמאס הנייה, יובאו היום לדיון בבית המשפט בהארכת מעצרם. 

תגיות:
בדואים