עבאס ושקד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שעבאס ביקש: שקד הכריזה על היישוב שלו מע'אר - כעיר

ברע"ם מבקשים משרת הפנים להכריז בקרוב גם על כפר כנא ויפיע כערים • בכיר במפלגה: אנחנו מייצגים את כל היישובים הערבים בישראל • לשכת שקד: זאת הייתה יוזמה והחלטה של שרת הפנים
מיכאל שמש
26 באוקטובר 2021
20:45

ההכרזה על מע'אר: יו"ר רע"ם מנסור עבאס ביקש משרת הפנים איילת שקד להכריז על היישוב בו הוא מתגורר כעיר, כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. עוד פורסם כי ברע״ם מבקשים משרת הפנים להכריז בקרוב גם על כפר כנא ויפיע כערים.


בכיר במפלגה אמר לכאן חדשות: "אנחנו מייצגים את כל היישובים הערבים בישראל. מלשכת שקד נמסר בתגובה כי "זאת הייתה יוזמה והחלטה של שרת הפנים - עבאס עודכן״.

מוקדם יותר היום, שרת הפנים הכריזה על העיר הדרוזית הראשונה בישראל - מע'אר. בפגישה עם ראשי רשויות דרוזיות וצ׳רקסיות בסאג׳ור, הודיעה שקד לראש המועצה, עו"ד פריד גאנם על החלטתה. היישוב מע'אר מונה כיום כ-24,000 תושבים, ועל פי התוכניות המאושרות העיר צפויה למנות בשנים הקרובות כ-30 אלף תושבים.

רע"ם תתמוך בתקציב - מה עבאס קיבל בתמורה?

בהמלצות הוועדה הגיאוגרפית גליל מערבי, נכתב כי הרשות המקומית מע'אר קידמה והטמיעה תהליכים תכנוניים, כלכליים, ופנים ארגוניים שאפשרו לה לעמוד בדרישות משרד הפנים לשינוי מעמדה המוניציפאלי ממועצה מקומית לעיר.