עיריית ראשון לציון

חבר מועצת ראשל"צ דרש למנוע מלהט"בים להרצות בבתי ספר

הרב אריה כהן תקף במכתב לראש העיר: "לא אתן לכם רשות ואפשרות שתהפכו לנו את העיר לסדום ועמורה". ראש העיר רז קינסטליך הגיב: "מזועזעים מכך שיש מי שבוחר להפיץ שנאת חינם בוטה"
איתי שיקמן
27 באוקטובר 2021
12:25

חבר מועצת ראשון לציון, הרב אריה כהן, שלח מכתב לראש העיר היום (רביעי) ובו דרש לאסור כניסת מרצים מהקהילה הגאה למוסדות חינוכיים בעיר. במכתב תקף חבר המועצה: "תתביישו לכם, חוטאים ומחטיאים את הרבים. אני לא אתן לכם רשות ואפשרות שתהפכו לנו את העיר לסדום ועמורה". 

 הרב אריה כהן והמכתב ששלח לראש העיר

ראש העיר רז קינסטליך הגיב: "אנו מצרים ומזועזעים מכך שיש מי שבוחר להפיץ שנאת חינם בוטה כזו ועוד בשנת 2021. ראשון לציון הינה עיר פלורליסטית שמכבדת ומכילה את כל תושביה. נמשיך ונתמוך בכל הקהילות - החילוניות, הדתיות והלהט״ביות, ובבתי ספרנו ימשיכו ללמד שיעורי תנ״ך לצד שיעורים על מגדריות וקבלת האחר. צר לי כי הצעה זו נועדה לעורר פרובוקציות ושסע אך ורק לצרכים פוליטיים ותו לא. עם דעות כאלה חשוכות היחיד שצריך לאסור עליו להיכנס למוסדות העירוניים - הוא אריה כהן בעצמו". 

חבר הכנסת איתן גינזבורג מכחול לבן גיבה את ראש העיר וכתב: "התגובה הטובה ביותר להתבטאות האומללה והמבישה של חבר מועצה בעיר, היא העובדה שאתמול העברנו 3.5 מיליון שקלים נוספים לטובת הקהילה הגאה וסדנאות סובלנות במערכת החינוך. הם ידירו אנשים ואנחנו נקבל. הם יפיצו חושך ואנחנו אור".