ניצה שמואלי וראש הממשלה נפתלי בנט, היום
צילום: קובי גדעון, לע"מ

אחרי הביקורת הקשה: רה"מ בנט נפגש עם אמו של הלוחם בראל חדריה שמואלי

ניצה שמואלי לאחר פגישתה עם רה"מ: "מה שנאמר בעבר היה מתוך סערת רגשות"
גילי כהן
27 באוקטובר 2021
12:53

ראש הממשלה, נפתלי בנט, נפגש היום (רביעי) בלשכתו עם ניצה שמואלי והילה רחימי, אמו ואחותו של לוחם מג"ב שנפל בגבול רצועת עזה, בראל חדריה שמואלי. ראש הממשלה הביע את תנחומיו העמוקים על אובדנו של בראל, וביקש לחזק את המשפחה באבלה הכבד. בפגישה שוחחו על דרכים להנציח את בראל ואת ערכיו, ערכים של אהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל, אחדות ותרומה למדינה.

ראש הממשלה בנט אמר לאם השכולה: "בראל היה בחור זהב. הוא היה דוגמא ומופת של אהבת הארץ ותרומה למדינה, מטובי בנינו, לוחם אמיץ בחייו ובמותו. האופן שבו עם ישראל כולו התחבר אליו אחרי מותו מספר הרבה על האישיות יוצאת הדופן שלו - החן, ההומור, הלב הרחב, הפייטריות. אנחנו נפעל להנציח את זכרו של בראל ולשמור את דמותו נוכחת בחיי כולנו. אני אוהב אתכם מאוד".

ניצה שמואלי, אמו של בראל חדריה שמואלי מסרה כי "ראש הממשלה קיבל אותנו בחום רב, בכה איתנו, הבין את הכאב העצום שלנו ואת החור שנפער לנו בלב מאז שבראל לא איתנו. מבחינתי, כל מה שנאמר בעבר היה מתוך סערת רגשות והאבל הכבד. השארנו מאחורינו את כל המשקעים ועכשיו אני מרוכזת במטרה אחת בלבד: המשכיות לבראל, ושמדינת ישראל תשלים את החוק שיאפשר לי להיות סבתא לנכד מבראל".

שמואלי הוסיפה כי "ראש הממשלה הבטיח לסייע למשאלת הלב שלי, שהיא גם משאלה של כל כך הרבה הורים שכולים אחרים שילדיהם נפלו בקרב. ראש הממשלה התרגש מאוד מאיך שבחרנו להנציח את בראל - בהקמת השביל לזכרו - ואמר שתהיה תמיכה בשביל הזה. ראש הממשלה הביע מחוייבות עמוקה לדרישה שלנו לקבל בהקדם את התשובות המלאות לכל השאלות שהעלינו בנוגע לנסיבות האירוע שבו בראל נפל. אני מודה לראש הממשלה בנט מכל הלב על פגישה מרגשת וכנה ועל רצון אמיתי לעזור".

בחודש שעבר, קרא יוסי חדריה, לראש הממשלה ובכירים בצבא להתפטר. בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית השבוע בכאן 11 הוא ציין כי "בנט נותן את הפקודות. הוא צריך לקחת אחריות יחד עם כל הראשים – שיפשטו את המדים. גם הרמטכ"ל אשם, למה הוא לא מבצע את מה שהיה צריך לבצע?".

ימים ספורים קודם לכן, כאשר בנו נלחם על חייו בבית החולים, התקיימה שיחת טלפון קשה בין האב לבין ראש הממשלה. האב הטיח בבנט בהקלטת השיחה: "ממי אתה מפחד, מעבאס? תתעוררו נבלות, הילדים שלנו הולכים". בשיחה התבלבל בנט בשמו של בראל, ושאל: "איפה יוסי מאושפז". בנט פירסם תגובה לאחר השיחה והביע התנצלות על הטעות בשמו.