ראיסי בביקור

בודק נזקים: ראיסי ביקר בתחנת דלק בטהראן

נשיא איראן הגיע למקום כיממה לאחר מתקפת הסייבר ששיבשה את אספקת הדלק. לדבריו, המתקפה נועדה לעורר זעם בציבור • איראן הודיעה: נחדש את השיחות על הסכם הגרעין עד סוף נובמבר
איתמר מרגלית
27 באוקטובר 2021
13:30
עודכן ב 17:46

כיממה לאחר מתקפת הסייבר ששיבשה את אספקת הדלק באיראן: כלי תקשורת במדינה פרסמו היום (רביעי) תיעודים של הנשיא האיראני איברהים ראיסי מבקר בתחנת דלק בטהראן. ראיסי טען שהמתקפה נועדה לעורר כעס בציבור. הוא נמנע מלנקוב בגורם ספציפי שאחראי לכך, אך ציין שגורמים אנטי-איראנים עומדים מאחורי מתקפת הסייבר. בתוך כך, איראן הודיעה כי תחדש את שיחות הגרעין עד סוף נובמבר. 

 ראיסי בביקור היום

בד בבד, ערוץ הטלוויזיה האיראני "פרס טי וי" דיווח שאיראן מוכנה לקיים שיחות ישירות על הסכם גרעין עם שלוש המדינות האירופיות שהיו שותפות להסכם וינה. גורם שמעורה בפרטים אמר לערוץ שאיראן הציעה לצרפת, לגרמניה ולבריטניה לקיים את השיחות בשטחן או בטהראן אך עדיין לא קיבלה תשובה. 

עם זאת, שר החוץ האיראני, חוסיין עבדאללהיאן, אמר היום כי איראן לא תפגש עם הנציגים האירופים בפורום שאינו זה המתנהל בווינה וכי הוא יהיה מוכן לפגוש כל אחד מנציגי גרמניה, צרפת ובריטניה בנפרד. הוא הוסיף כי ארצו מנהלת שיחות לחידוש הדיונים בווינה "בשבועיים האחרונים" והוסיף כי ארצו תשוב לשולחן המשא ומתן עם המעצמות "בקרוב". עבדאללהיאן ציין כי כדי שארצות הברית והנשיא ביידן יוכלו לשוב להסכם "עליהם להתחיל בהסרת כל העיצומים. ביידן חייב להראות רצון טוב ולנקוט במעשים".

באיראן דיווחו אתמול בבוקר על שיבושים קשים בפעילות תחנות הדלק, שגרמו להפרעות בחלוקת הדלק המסובסד, ולתורים ארוכים של כלי רכב ברחבי המדינה. איראן הודיעה אמש כי ככל הנראה מדינה עומדת מאחורי התקיפה הנרחבת במדינה. גורמים בתחום הסייבר העריכו שארגון בעל יכולות תקיפה משמעותיות אחראי לפעולה. הם אמרו לכאן חדשות: "לא מדובר בילדים, אלא בהאקרים מקצועיים - שלא מן הנמנע שמדינה עומדת מאחוריהם".