ג'וש קבלו מתוך הסרטון שפרסם
צילום מסך

"גאה להיות גיי": כדורגלן אוסטרלי יצא מהארון

ג'וש קבלו מהליגה האוסטרלית יצא מהארון בסרטון שפרסם המועדון • "חשבתי שידברו עליי דברים רעים, אבל אם כבר, אתה זוכה ליותר כבוד מאנשים", אמר השחקן בסרטון שפורסם
ליאן וילדאו
27 באוקטובר 2021
14:49

שחקן הכדורגל האוסטרלי ג'וש קבלו בן ה-21, שחקנה של "אדלייד יונייטד" מהליגה האוסטרלית, יצא מהארון באמצעות סרטון שפרסם ברשתות החברתיות, כולל אלה בעמודים הרשמיים של המועדון.

"כשגדלתי תמיד חשתי צורך להתחבא. התביישתי שלא אוכל לעשות את מה שאני אוהב ולהיות גיי. הסתרתי את מי שאני באמת כדי להגשים את חלום הילדות שלי. כל מה שאני רוצה הוא לשחק כדורגל ושיתייחסו אליי בצורה שווה", אמר קבלו בסרטון.

קבלו המשיך וסיפר כי הוא עייף לנסות לחיות חיים כפולים. "זה מתיש ואני לא רוצה שאף אחד יחווה את זה. חשבתי שאנשים יחשבו עליי אחרת ויתנהגו אליי אחרת כשיגלו, שידברו עליי דברים רעים או יצחקו עליי. אבל זה לא המקרה. אני גאה להראות את ג'וש קבלו האמיתי. אני כדורגלן ואני גאה להיות גיי".

השחקן כבר זוכה לתמיכה גם מעבר לים, כשכדורגלן ברצלונה, ג'רארד פיקה, כתב לו בטוויטר: "לא היה לי העונג להכיר אותך אישית, אבל אני רוצה להודות לך על הצעד הזה שאתה נוקט. עולם הכדורגל נמצא הרחק מאחור ואתה עוזר לנו להתקדם". גם אנטואן גריזמן, שחקן אתלטיקו מדריד ונבחרת צרפת כתב לו: "אני גאה בך".

קבלו הוא אינו שחקן הכדורגל הפעיל הראשון שיוצא מהארון. בשנת 1990 יצא מהארון הכדורגלן האנגלי ג'סטין פשאנו. אבל הוא, שילם על כך מחיר מקצועי כבד. שמונה שנים מאוחר יותר שם קץ לחייו, לאחר שנער התלונן התלונן כי השחקןתקף אותו מינית.