-

נעים להכיר: שמו החדש של תאגיד פייסבוק - מטא

מייסד הרשת החברתית, מארק צוקרברג, ערך היום כנס מקוון בו בישר לעולם על השם החדש. שמה של הרשת החברתית עצמה לא ישונה
יואב זהבי
28 באוקטובר 2021
21:14

שידור חי

פייסבוק הכריזה היום (חמישי) על שם חדש לתאגיד הכולל את הרשת החברתית, אינסטגרם וואטסאפ - מטא. מייסד החברה, מארק צוקרברג, הכריז על שם החדש בכנס וירטואלי שערך הערב. הרשת החברתית פייסבוק תמשיך להיקרא כך, כשהשם החדש יתייחס רק לתאגיד המנהל אותה. 

בשבוע שעבר פורסם כי על רקע הביקורת החריפה נגדה, חברת פייסבוק שוקלת לשנות את שמה. בתקשורת דווח כי השינוי משקף את כוונת החברה להיות ידועה בשל השירותים האחרים שהיא מספקת, ולא רק בשל הרשת החברתית. המיתוג המחודש עשוי לאותת לרשויות בארצות הברית ובעולם על הפרדה בעבודת חטיבות החברה השונות. לפני כשש שנים עשתה חברת גוגל מהלך דומה ושינתה את שמה לאלפאבית.

שינוי השם מתבצע שלושה שבועות לאחר התקלה העולמית שהתרחשה באפליקציות של החברה - וואטסאפ, אינסטגרם ופייסבוק - שתוקנה כעבור שש שעות. בנוסף, נרשמו תקלות בגוגל ובאמזון. בפייסבוק הביעו צער על התקלה שהשפיעה על כ-3.5 מיליארד בני אדם ברחבי העולם, והודו למשתמשים על סבלנותם.

מוקדם יותר החודש התקיים בגבעת הקפיטול בוושינגטון שימוע נגד החברה, בו העידה חושפת השחיתויות פרנסס האוגן. הבכירה לשעבר בפייסבוק, הדליפה אלפי מסמכים שהוכיחו כי מנהלי הרשת החברתית היו מודעים למספר בעיות שנגרמו על ידי האפליקציות שלה, בראשן ההשפעה המזיקה והמסוכנת שיש לאינסטגרם על בני נוער ובמיוחד על נערות וילדות.