ארכיון
צילום: רויטרס

אחרי המלצת המומחים: ה-FDA אישר את חיסון הילדים

מנהל המזון והתרופות האמריקני נתן אור ירוק לשימוש החירום בחיסוני קורונה של פייזר לילדים בגילי 11-5: "במחקר עלה שהחיסון יעיל ב-90.7% במניעת מחלה בקבוצת הגיל. הוא ינתן ב-2 מנות בהפרש של שבועיים, במינון נמוך יותר. לפי אלפי העדויות המדעיות שברשותינו, יתרונותיו גוברים על הסיכונים הידועים" • ביום חמישי יקיים משרד הבריאות דיון בנושא - שיהיה לראשונה פתוח לשאלות הציבור
בן יניב
29 באוקטובר 2021
22:19

אחרי המלצת המומחים מוקדם יותר השבוע, ה-FDA הכריז היום (שישי) על אישור חירום למתן מנת חיסון נגד קורונה של פייזר וביונטק נגד נגיף קורונה עבור גילי 5-11. בהודעה הרשמית מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקני נכתב: "אישור החירום שניתן מבוסס על ההערכה השקופה של החיסון, והדיון שערכה ועדת המומחים. התגובה החיסונית בקרב ילדים בני 5-11 הייתה כמו בקרב צעירים בני 16-25.

במחקר עלה שהחיסון יעיל ב-90.7% במניעת קורונה בקרב יחידים בקבוצת הגיל. החיסון ינתן ב-2 מנות בהפרש של שבועיים, אבל המינון יהיה נמוך יותר. בהתבסס על אלפי העדויות המדעיות שברשותינו, הייתרונות של החיסון גוברים על הסיכונים הידועים לנו". 

בארצות הברית לבדה ישנם 28 ילדים הזכאים למנת חיסון ושעל פי גורמים בממשל ביידן יוכלו לקבל את החיסון כבר בשבוע- שבועיים ראשונים של חודש נובמבר. הוועדה המייעצת של ה-FDA המליצה השבוע לחסן ילדים בגיל 11-5 בחיסון לקורונה של חברת פייזר. בתום דיון בהשתתפות 18 מומחים, ההצבעה עברה ברוב של 17 תומכים ונמנע אחד - ללא מתנגדים.

שאלות-תשובות: כל מה שצריך לדעת על חיסון ילדים

על רקע האישור ב-FDA, צוות הטיפול במגפות במשרד הבריאות יקיים דיון בנושא מתן חיסוני קורונה לילדים ביום חמישי הקרוב. לראשונה, הדיון יהיה פתוח לציבור, ויכלול התייחסויות ושאלות למומחים. בהודעת משרד הבריאות נכתב כי לאחר המלצת ה-FDA, החליט הצוות לקיים "דיון ציבורי פתוח ולהציג את המידע בנושא ואת מכלול השיקולים לקראת קבלת ההחלטה על המלצתו למנכ"ל משרד הבריאות".