רמי ורד

"שירותי הרווחה פוגעים באוטיסטים": היוצר רמי ורד על האבהות לילד על הרצף

הכותב היוצר ואבא של אסף, אוטיסט בן 24, מספר איך נראית הורות לבגיר על הספקטרום וגם על החרטה הגדולה מהחוויה ההיא באח הגדול, אותה הוא מגדיר התעללות פסיכולוגית
השבוע עם גאולה אבן סער
29 באוקטובר 2021
23:28
עודכן ב 14:04

הקומיקאי, הכותב והיוצר רמי ורד סיפר אתמול (שישי) בריאיון לגאולה אבן ב"השבוע" בכאן 11 על חלק בחייו שמעט רחוק מאור הזרקורים - ההורות לבן על הרצף האוטיסטי. אסף בנו, בן ה-24, אובחן כשהיה בן שנתיים ומוגדר בתפקוד בינוני-נמוך: "אי אפשר להשאיר אותו לבד, הוא חייב להיות עם השגחה כל הזמן".

ורד מספר על המורכבות שבגידול אדם בגיר על הספקטרום, שהחל מגיל 21 כבר לא נמצא באחריות המדינה, שהעבירה את האחריות לעיריות כדי שימצאו מסגרות טיפוליות לאוטיסטים. הוא מותח על כך ביקורת חריפה: "ההורים צריכים לרוץ בין הרווחה, לעירייה ולעמותות. מאז שהוא בן 21 אני רץ אחרי הזנב של עצמי. אף אחד לא טורח להתכונן לזה". אחרי שסוף סוף מצא מקום לבנו - גילה שהרווחה והעירייה שיקרו לו: "הם נתנו לש"ס את המבנה והפכו אותו לגן ילדים. 11 אוטיסטים בוגרים נשארו בבית".

כשנשאל על מקרה האונס באשדוד שאירע בתחילת השבוע, בו נאנסה על פי החשד נערה בת 14 על הספקטרום, על ידי גבר בשנות הארבעים לחייו, הגיב ורד בתקיפות: "אני אשמח אם יוציאו להורג את הבן אדם הזה". בהמשך אמר: "יכול להיות שקרו לה דברים קודם והיא לא יכלה לספר את זה".