טלגראס

עד המדינה בפרשת טלגראס ניסה לשים קץ לחייו

הוא מאושפז במצב קשה בבית החולים. הדיונים בתיק נדחו בשל מצבו. לפי הסכם עד המדינה שנחתם איתו, ופרטיו פורסמו בכאן חדשות ב-2019, העד יקבל מהמדינה כ-270 אלף שקלים עבור עדותו
שלי טפיירו
01 בנובמבר 2021
15:09

עד המדינה בפרשת טלגראס ניסה לשים קץ לחייו והוא מאושפז במצב קשה בבית חולים. כך התיר היום (שני) לפרסם בית המשפט המחוזי בלוד. עד המדינה, שעדותו במשטרה חשפה את הפעילות של רשת הסחר בסמים בטלגרם, ניסה להתאבד באמצעות נטילת כדורים. הוא השאיר מכתב התאבדות. עדותו הייתה אמורה להישמע בקרוב בבית המשפט אך בשל מצבו נדחו הדיונים בתיק.

פרטי הסכם עד המדינה נסגרו בשנת 2019. לפי ההסכם בין המשטרה לעד המדינה, האחרון יקבל 270 אלף שקלים עבור עדותו ופעילותו, בנוסף לגניזת התיקים נגדו. בתמורה, העד התחייב להקליט ולדובב נאשמים בפרשה, לפי דרישת המשטרה, והסכים שהחוקרים יקליטו ויתעדו אותו כרצונם ובכל מקום. הוא אף חתם על סעיף שבו מובהר כי אין בינו לבין המשטרה יחסי עובד מעביד, וכן שהוא "מודע לסיכון בעבודה עם המשטרה ולאפשרות שמצבו ומצב משפחתו ישתנה לרעה".

בתחילת חודש מארס 2019 המשטרה עצרה 42 חשודים בניהול קבוצת הטלגרם. על פי החשד, ברשת הטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. העבירות המיוחסות לסילבר ולעשרות החשודים הנוספים שנעצרו הן עבירות של חברות בארגון פשיעה. 

ב-14 באפריל באותה שנה יחידת להב 433 של המשטרה הודיעה שהסתיימה החקירה, וב-18 באפריל פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתבי אישום נגד 27 מהנאשמים. על פי כתבי האישום, מרבית הסמים שנמכרו ב"טלגראס" כללו סמים מסוג קנאביס בתצורות שונות, אולם בפלטפורמה נמכרו גם סמים מסוגים נוספים, כגון LSD ו-MDMA. כמו כן, מנהלי ועובדי ארגון טלגראס אפשרו ביודעין מכירת סמים לקטינים וחלקם אף עודדו את המכירה לקטינים.