דובאי
צילום: אי-פי

שידוכים במפרץ: אתר ההיכרויות החדש ליהודים באמירויות

הרב הראשי במדינה המפרצית לכאן חדשות: "מאז הסכמי אברהם ראינו הרבה רווקים ורווקות שבאים לגור פה והם לבד - האתר נותן להם מענה" • לא מאמינים באלגוריתם: המידע של הגולשים נשמר חסוי, את ההתאמות לזוגות עושות שתי נשים שהתמחו בכך
רועי קייס
01 בנובמבר 2021
19:25

בשורה ליהודים המתגוררים במפרץ הפרסי: איגוד הקהילות היהודיות במפרץ השיק אתר שידוכים המיועד לרווקות ורווקים יהודים. הרב הראשי של איחוד האמירויות, ד"ר אלי עבאדי, מסר היום (שני) לכאן חדשות כי הצורך באתר ההיכרויות עלה לאחר כינונם של הסכמי אברהם, שהביאו לגידול בשיעור היהודים במפרץ.

"ראינו הרבה רווקים ורווקות, יהודים ויהודיות שבאים לגור פה ומרגישים לבד. האתר שהקמנו נותן להם מענה", אמר ד"ר עבאדי בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11.

אז איך בדיוק אתר ההיכרויות עובד? המידע של הנרשמים בו נשמר חסוי ואת ההתאמות לזוגות עושות שתי נשים שהתמחו בכך - ולא אלגוריתם. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, הוסיף הרב הראשי באמירויות כי מאז השקת האתר המדובר אתמול, העונה על השם Jewish Singles in the Gulf (JSG), נרשמו כבר עשרות.

בתשובה לשאלה אם זה נועד גם ליהודים שחיים במדינות שאין לישראל יחסים איתן במפרץ כמו סעודיה, כווית וקטר - ענה עבאדי בחיוב ואמר כי מדובר בעניין שהוא מעבר לפוליטיקה.