גל אוחובסקי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לאחר פרסום התחקיר: עדויות חדשות על הטרדות מיניות לכאורה מצד גל אוחובסקי

מהעדויות עולה לכאורה דפוס חוזר על עצמו של כפייה והפעלת כוח כלפי גברים צעירים • במשטרה סבורים שבימים הקרובים יוגשו תלונות נגד אוחובסקי, ומעודדים נפגעים להתלונן
מיכל רבינוביץ', איתי שיקמן ודניאל אלעזר
02 בנובמבר 2021
19:50
עודכן ב 20:52

צפו בתחקיר של מיכל רבינוביץ' מתוך חדשות הערב בכאן 11

כיממה לאחר פרסום התחקיר על גל אוחובסקי: עדויות חדשות על הטרדות מיניות לכאורה מצד אוחובסקי הגיעו למערכת כאן חדשות ולעמוד האינסטגרם של ארגון "תורנו". מהעדויות עולה לכאורה דפוס חוזר על עצמו של כפייה והפעלת כוח כלפי גברים צעירים. 

יותם הכהן, צעיר שמתגורר בימים אלה בקליפורניה, סיפר לכאן חדשות על מפגשים מיניים שקיים עם אוחובסקי לפני כמה שנים. הוא הדגיש שאומנם לא התנגד בשום שלב, ולא אמר "לא", אך חש חוסר אונים. "היו סיטואציות מאוד כוחניות, מאוד לא נעימות, שבפירוש הרגשתי שאני מתנהל פה מול מישהו שיש לו איזשהו סוג של כוח עליי", הוא תיאר. "בפירוש הרגשתי חוסר אונים מזה שזה גל אוחובסקי, ולכן אני פשוט נותן לדברים לקרות כמו שהם קורים". 

בפוסט שפרסם אמש הכהן הוא הוסיף: "מסתבר שיש אנשים יותר אמיצים ממני, ואולי אני לא מספיק אמיץ כדי להיות הראשון שמדבר, אבל אולי גם לדבר עכשיו שווה משהו. אז באיחור אופנתי של כמה שנים אני אומר 'Me too'. כדי שאולי יהיה אחד פחות שיגיד את זה בעתיד".

המשטרה פנתה הבוקר לגורמים שמעורבים בתחקיר בניסיון לבדוק אם אפשר לקבל חומרים נוספים, ואם האנשים שעומדים מאחורי העדויות יהיו מוכנים להגיש תלונה. במשטרה לא מתכוונים לפנות לעדים מהתחקיר באופן ישיר אם הם טרם החליטו להתלונן. 

בשלב זה אין כוונה לחקור את אוחובסקי באזהרה. בעבר היו מקרים שבהם המשטרה פתחה בחקירה פלילית גם אם לא הוגשה תלונה רשמית בעניין, כך כעת במשטרה סבורים שבימים הקרובים אנשים יגיעו להתלונן מיוזמתם. לכן הם רוצים לאסוף את העדויות ורק אז להחליט אם הבדיקה תהפוך באופן רשמי לחקירה פלילית.

התחקיר של מיכל רבינוביץ' שפורסם אתמול בחדשות הערב בכאן 11 חשף עדויות לפיהן אוחובסקי פעל לכאורה באלימות וכפה עצמו על גברים מהקהילה הגאה. העיתונאי ויוצר הקולנוע בן ה-63, הודיע על סיום תפקידו כנשיא ארגון הנוער הגאה "איגי" והגיב היום בהרחבה לטענות נגדו בפוסט סגור לחבריו בפייסבוק: "מבקש סליחה כנה וטהורה, אינני חף מטעויות ויצרים".

בעקבות תחקיר כאן חדשות המשטרה פתחה בבדיקת הטענות נגד אוחובסקי. במרכז התחקיר עומדת עדותו של א', שהותקף לטענתו על ידי אוחובסקי לפני כשנה וחצי. השניים קבעו להיפגש למפגש מיני עם גבולות ברורים שהופרו מייד.

"זה קרה מהרגע הראשון", מעיד א', "כמה דקות, הופעל איזה כפתור והוא לא תיקשר כמו בן אדם, הוא תיקשר כמו חיה. יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח, להחדיר לי אצבעות, לגעת, להגיע בכל דרך אפשרית לאזור הזה".  עדותו של א' מגובה בבדיקת פוליגרף שבה נמצא דובר אמת.