תלמידות "תפארת חיה" מחוץ לעיריית חדרה, השבוע

מבנה בית הספר רועד - עיריית חדרה לא מתקנת

כ-200 תלמידות כיתה א-ח מחדרה לא הולכות לבית הספר, כי המבנה בו הן לומדות רועד. כך קבע גם דוח מומחה. אולם מומחים שהזמין משרד החינוך מצאו רק שתי כיתות "בעייתיות". אם לתלמידה: נשים סוף לביזיון הזה
לירן כוג'הינוף
03 בנובמבר 2021
07:47

אחרי שעברו ממבנה חדש, לפני שנה שובצו כ-200 תלמידות מבית הספר "תפארת חיה" של חב"ד בחדרה במבנה ישן ומאוד לא בטיחותי. הורי התלמידות התריעו כי המבנה רועד ובעיריית חדרה הבטיחו שיבצעו בדיקות. חוות דעת שהזמינו ההורים קובעת כי המבנה מסוכן והורים רבים חוששים. כך דווח הבוקר (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

חופית טרבלסי, אמא לתלמידה בבית הספר, אמרה לכאן חדשות: "המבנה שלנו רועד תקופה ארוכה, אנחנו מתריעים ופונים לעירייה פעם אחר פעם אחר פעם. הפעם לקחו את הסיפור ברצינות, אבל אומרים לנו - 'זו המציאות, המבנה רועד - פה אתם תלמדו'. אנחנו נשים סוף לביזיון הזה".

ממשרד החינוך נמסר כי הם מייחסים חשיבות עליונה לבטיחות ומוגנות התלמידים, ולאור התלונות שהתקבלו בעניינו של בית הספר ערכו המשרד, הרשות והבעלות המשכירה את המבנה החינוכי, בדיקות מקיפות באמצעות חמישה מהנדסים. במסגרת הבדיקות אף הוצבו במבנה במשך חודש ימים גלאים לאיתור מקור הרעידות. ניתוח ממצאי הבדיקות יחד עם חוות הדעת של חמשת המהנדסים העלו כי לא קיימת סכנה למבנה. כל המהנדסים ציינו כי ניתן להמשיך ולקיים בו לימודים.

בשבוע החולף, גוייס בהחלטה משותפת על ידי המשרד, הרשות וההורים מהנדס נוסף לבדיקת מסוכנות המבנה. המהנדס ערך בדיקה ומצא שאין מניעה לקיים בו לימודים, למעט בשתי כיתות לימוד שיעברו טיפול נקודתי. על אף חוות דעת זו, ההורים החליטו שלא להשיב את התלמידות ללימודים סדירים. נוכח זאת, משרד החינוך עם הרשות פועלים לגבש בעבורן חלופות ללימוד.

מעיריית חדרה נמסר כי אין להם מבנה חלופי המתאים לשמש כבית ספר והם בוחנים חלופות שונות, לרבות לימודים מחוץ לעיר.