מתחם בדיקות בנתב"ג, ארכיון
צילום: פלאש90

משרד הבריאות מתכנן: השבים מחו"ל יחויבו בבדיקה נוספת כדי לצאת מבידוד

לפי התוכנית המתגבשת, כל נוסע יידרש לבדיקה נוספת על חשבונו עד ארבעה ימים אחרי הנחיתה. בין הסיבות לקידום הבדיקה הנוספת - הפועלים הסינים שהדביקו עשרות בעמק הירדן נדגמו כשליליים עם כניסתם לארץ • מחר יתחיל הדיון על חיסון הילדים, האיגוד לרפואת ילדים יתמוך
קטי דור ונוב ראובני
03 בנובמבר 2021
20:40

בדיקה נוספת בנתב"ג: במשרד הבריאות מקדמים תוכנית שעיקרה לחייב בדיקה נוספת לשבים מחו"ל, שלושה או ארבעה ימים לאחר הנחיתה בישראל - וזאת בנוסף לבדיקה שתבוצע בנמל התעופה עם הנחיתה. כך דווח בחדשות הערב (רביעי) בכאן 11. הבדיקה הנוספת תתבצע על חשבון הנוסע. 

התוכנית מקודמת במשרד הבריאות בשל החשש לייבוא של תחלואה ממדינות אחרות בעולם - בזמן שבישראל התחלואה נמוכה. התפרצות הקורונה בקרב הפועלים הסינים בעמק הירדן היא דוגמה לייבוא תחלואה שמדאיג את משרד הבריאות, שכן הם יצאו שליליים בבדיקת הקורונה שביצעו בנתב"ג.

שמונה עובדים ששהו בסין, ייבאו את התחלואה לארץ והדביקו עד כה 170 עובדים אחרים. במשרד הבריאות חוששים שמדובר בתת ווריאנט חדש, תשובות לריצוף הגנטי שמבוצע לבדיקות העובדים יתקבלו רק בסוף השבוע.

האיגוד לרפואת ילדים יתמוך בחיסון הילדים

הדיון על חיסון הילדים: האיגוד לרפואת ילדים יציג נייר עמדה התומך בהמלצה על חיסון בני 11-5. מסקנותיו - התועלת עולה פי כמה על הסיכונים. כך דווח בחדשות ערב בכאן 11. בין 20 הנציגים שהוגרלו להביא את עמדתם בפני הצוות - פרופ' רצף לוי מארגון הרופאים המציע עמדות לעומתיות למשרד הבריאות, מח"צ, שיטען: ״קורונה בילדים לא מצדיקה שימוש חירום בחיסון שלא נבדק כראוי״.

ההחלטה לא תתקבל בדיון הפתוח, אלא בדיון סגור ונפרד. האיגוד לרפואת ילדים יציג נייר עמדה מקיף התומך בהמלצה על חיסון בני 11-5. לפי נייר העמדה, שיוצג ע"י ד"ר מיכל שטיין - התועלת בחיסון עולה פי כמה על הסיכונים.