דניאל זמיר

דניאל זמיר: רב בית הכנסת שלי ניסה למנוע ממני לומר קדיש

הזמר שיצא מהארון כביסקסואל בריאיון לכאן רשת ב: "זה שבן אדם נמשך למה שהוא נמשך, לא אומר שהוא אפיקורס"
חיים לוינסון ועקיבא נוביק
04 בנובמבר 2021
12:44

הזמר דניאל זמיר, שיצא מהארון כביסקסואל, אמר אתמול (רביעי) קדיש ביום השנה לפטירת סבתא שלו בבית כנסת "שטיבלך" בשכונת קטמון בירושלים. רב בית הכנסת, הרב שמעון חדד, ניסה למנוע ממנו לומר את הקדיש ואמר למתפללים אחרים לא לענות אחריו אמן. מה שלבסוף לא צלח והמתפללים ענו אמן.

האזינו לריאיון של דניאל זמיר אצל חיים לוינסון ועקיבא נוביק

"זה מתמשך הרבה זמן, אתמול היה פיצוץ. באתי להתפלל, הוא קם ממקומו, התחיל לצעוק ומנע ממני להתפלל", סיפר זמיר בריאיון לכאן רשת ב. "הוא קרא לאחרים לא להגיד אמן על הברכות שלי. זה פשע שנאה".

לדבריו, "הקהל השתיק את הרב וניסה להרגיע אותו. בית הכנסת הזה הוא הבית שלי מזה 15 שנה. הקהילה נהדרת, זה איש אחד שלא באתי לו טוב בעין. אין פה טיעונים. כשאמרתי לו איזו מילה קצת מזלזלת - אמרו לי 'הלו, דרך ארץ'. עניתי להם - 'דרך ארץ? הוא עשה את הדבר הכי איום שאפשר לעשות בהלכה היהודית, עדיף להיזרק לכבשן האש ולא לעשות את מה שהוא עשה'. כנראה יותר קל להסית קהל דתי שרואה את הרב שלו ככה, אנשים הם יצורים עדריים".

עוד אמרד הזמר כי יש בידיו פסק הלכה של הרב שמואל אליהו "שאומר במפורש שאסור להפלות יהודי בעלייה לתורה על סמך נטיותיו המיניות". הוא הוסיף: "זה שבן אדם נמשך למה שהוא נמשך, לא אומר שהוא אפיקורס". לבסוף הכריז זמיר: "אני מת לברוח מהדת, אבל אני מאוד מאמין".