מתוך הכתבה

מישהו חושב עלייך: המופע לזכר גאיה שנפלה אל מותה

השבוע נערך בראש העין אירוע מוזיקלי מיוחד להנצחת גאיה ידידים, שנפלה אל מותה לפני שנה מדירתה במצפה רמון. אימה ואחותה ממשיכות להתגעגע וזועמות על הרשויות, שלדבריהן ממסמסות את החקירה ולא מביאות את האשמים לדין
יואב בורוביץ'
04 בנובמבר 2021
22:45
עודכן ב 06 נובמבר 14:37

בדיוק שנה חלפה מאז מותה של גאיה ידידים, זמרת צעירה ומוכשרת בת 23 שהחלה ללמוד בבית הספר למוסיקה במצפה רמון. תמר, אימה של גאיה, משקיפה על הנוף המדברי שבתה כה אהבה ומספרת לכאן חדשות על הילדה הסקרנית שגידלה, שהיו לה חלומות גדולים - שנגדעו ברגע, כשנפלה אל מותה מחלון דירתה שבקומה השלישית.

"גאיה רצתה להגיע למצפה רמון כי זה נתן לה מענה לכמה חלומות שלה. אחד החלומות זה ללמוד מוסיקה כמובן", סיפרה האם לכאן חדשות. "זה נתן לה את המענה של המרחבים כאן, של החיבור לטבע, של השקט". פז, אחותה של גאיה, השלימה וסיפרה כי גאיה אהבה לקחת את סנדלי השורש שלה ולצאת לטיול עם חברים. "פשוט ראיתי את המקום, וזה היה לי ברור למה היא באה לפה. וזה מאוד מסתדר לי עם האישיות שלה".

צפו בכתבה המלאה מתוך חדשות הערב

"כשבאו לספר לי שהיא נהרגה ושאלתי איך? ואמרו לי שהיא נפלה, אז חשבתי שהיא פשוט נפלה ממצוק או משהו כזה", המשיכה האם תמר. "פתאום לגלות שהיא נפלה מחלון, קומה שלישית, שזה על עמודים, זה קומה רביעית... זה אנטי-תזה לכל הנוף שנמצא מאחורינו. זה לא היה אסון טבע. היא בחרה להיות בטבע. הטבע לא בגד בה - מי שבגד בה היה האדם".

התאונה הטרגית אירעה בנובמבר אשתקד. גאיה נשענה על חלון דירתה בקומה השלישית במצפה רמון, הסורג השתחרר ממקומו - והיא צנחה אל מותה. בעלי הדירה לאורך השנים נחקרו זה אחר זה, ובחקירתם ציינו שהדירה ישנה, בת עשרות שנים וכי לא הם התקינו את הסורגים.

שנה לנפילתה, נערך השבוע אירוע מוסיקלי מיוחד לזכרה בראש העין, העיר בה נולדה וגדלה. הערב המיוחד איגד מוסיקאים שהכירו את גאיה ואף זכו להופיע אותה, וגם כאלה שלא הכירו את הזמרת שנקטפה בדמי ימיה - אבל רצו לחלוק לה כבוד. גאיה האמינה באנשים טובים ובכוחה של המוסיקה לחזק. ואולי המוסיקה, שהייתה אהבת חייה, היא גם זו שמאפשרת לכל אלה שאהבו אותה להתמודד בצורה קצת יותר נסבלת עם החלל הגדול שהותירה אחריה.