מעלוף

"פגיעה בכבוד הלאומי": תלונה לבית המשפט בלבנון נגד העיתונאית מריה מעלוף שהתראיינה לרועי קייס

העיתונאית הלבנונית-נוצרית, שחיה בגלות מאז שקראה לישראל לחסל את חסן נסראללה, התראיינה אתמול לחדשות הערב בכאן 11. היום הוגשה נגדה תלונה על ריגול, בגידה ו"פגיעה ברגש הלאומי"
רועי קייס
05 בנובמבר 2021
16:10

הריאיון שעורר סערה: לבית משפט בלבנון הוגשה תלונה נגד העיתונאית הלבנונית מריה מעלוף, הגולה בארצות הברית - בגין ריאיון שנתנה לחדשות הערב בכאן 11 אמש (חמישי). בריאיון טענה מעלוף שהפגיעה של ישראל בלבנון מתגמדת למול הפגיעה של איראן. 

צפו בריאיון שעורר סערה

ר'סאן אל-מוולא, עורך דין מטעם כמה אסירים לבנונים ששוחררו מהכלא הישראלי, הגיש יחד עם שני עיתונאים המזוהים עם חיזבאללה, ח'ליל נסראללה וחוסיין מורתדא, תלונה לבית הדין הצבאי נגד מעלוף. בכתב תלונה הם טענו כי מעלוף ביצעה פשעים הקשורים ליצירת קשר עם האויב הישראלי, שיתוף פעולה עם האויב הישראלי, בגידה, ריגול, הסתה ורקימת מזימות אצל מדינה זרה ואצל האויב, בנוסף לפגיעה בכבוד המדינה, החלשת הרגש הלאומי, פגיעה בביטחון המדינה החיצוני וקריאה לאויב לחסל את הלבנונים.

באתר של ערוץ אל-מנאר של חיזבאללה שפרסם את הידיעה ואת כתב התלונה צוין כי "מעלוף הופיעה באחד הערוצים הישראליים, דרבנה את האויב להרוג לבנונים, עודדה את הנרמול איתו וגם עודדה (אותו) לפלוש ללבנון".

מעלוף כתבה בשעה האחרונה בחשבון הטוויטר שלה בתגובה לטענות שנשמעות במחנה של חיזבאללה נגדה בעקבות הריאיון: "ככל ששכירי החרב של חיזבאללה בלבנון מאשימים אותי בדברים, כך אני בטוחה שאני צודקת ושהעתיד שלנו יהיה טוב יותר באמצעות הפצת השלום. ישראל הוכיחה שלא אויבת של לבנון והסכמי אברהם הם האירוע החשוב ביותר לטובת האזור שלנו. מי שכובש את לבנון זאת איראן, האויב הכי גדול שלנו באמצעות ארגון הטרור חיזבאללה".

בריאיון ששודר אמש היא שיבחה את ישראל על כך שמעדכנת את הלבנונים על אתרי הנשק של חיזבאללה: "זה מעיד על פתיחות מצד ישראל". מעלוף, שנמצאת בוושינגטון, אמרה בריאיון כי מה שישראל עשתה ללבנון זה טיפה בים לעומת מה שאיראן עשתה ללבנון מאז 1982: "אנחנו מתנגדים לאלימות. אנחנו דור של מלחמה, מלחמת האזרחים וחסן נסראללה והמפלגה של איראן חטפו את המדינה שלנו ומנסים להחזיר אותנו ללפני תקופת האבן אחרי שהיינו השוויץ של המזרח".