-

ד"ר אלרעי-פרייס: "אני מחכה לחסן את הילדים שלי"

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות התראיינה לגאולה אבן-סער וסיפרה על התרופה החדשה של פייזר, הדיון על חיסוני הילדים וגם על האיומים עליה - שגוברים מיום ליום
השבוע עם גאולה
05 בנובמבר 2021
20:21

בסיומו של שבוע משמעותי למאבק בקורונה - בו דן משרד הבריאות בחיסוני הילדים ופייזר פרסמה את ממצאי הניסוי שלה בתרופה לטיפול בקורונה, התראיינה הערב (שישי) ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס לגאולה אבן-סער בהשבוע בכאן 11 וסיפרה על ההתקדמות במהלכים אלה, ועל האיומים המתגברים עליה.

הריאיון המלא עם שרון אלרעי-פרייס

"אנחנו מחכים לראות את הנתונים לגבי התרופה החדשה של פייזר נגד קורונה", אמרה ד"ר אלרעי-פרייס על הודעת פייזר מהבוקר. "התרופה החדשה נבדקה על אוכלוסיות בסיכון, היא לא מחליפה את החיסון", הוסיפה. 

השבוע הופיעה ד"ר אלרעי-פרייס בפני צוות הטיפול במגפות במשרד הבריאות, בדיון פתוח שהתקיים לגבי אישור החיסון לילדים בגילי 11-5. "אני תומכת בחיסון ילדים, אני מחכה לחסן את הילדים שלי", אמרה בריאיון. "הסיכונים מהמחלה עולים על תופעות הלוואי של החיסון".

אלרעי-פרייס הסבירה כי הסיכונים הם לא רק קשורים למחלה עצמה, וכי האיום האמיתי מגיע מסיכונים ממושכים אחריה כמו תופעות לונג קוביד ותסמונת PIMS שפוגעת גם בילדים ללא מחלות רקע. "אני אלת הילדים שלי אחסן, אבל כל הורה צריך לעשות את הבחירה שלו", אמרה. 

במענה לשאלה האם לא כדאי להמתין עם חיסוני הילדים לעלייה בתחלואה, אמרה אלרעי-פרייס: "לא עדיף להמתין עם חיסוני הילדים כי התחלואה בעולם גואה, צריך להגן עליהם". היא הוסיפה: "אנחנו בודקים אם לחסן ילדים שכבר חלו, בארצות הברית החליטו לחסן את כולם". בכל מקרה, אמרה, "חיסוני הילדים יגיעו לישראל רק בעוד כמה שבועות".

לצד זאת הוסיפה: "אני חושבת שמה שלמדנו מהגל הרביעי זה שאם אתה מחכה עם החיסון עד שיש עלייה בתחלואה, אתה לא מצליח להדביק אותה. יש אלפי ילדים שחלו ואם היינו מחסנים בין הגלים היו מוגנים".