הפגנה על מות אהוביה סנדק, הערב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מחאת אהוביה סנדק: 21 עצורים בכניסה לירושלים

כביש 1 נפתח לתנועה אחרי שנחסם • המשטרה השתמשה במכת"זית לפיזור המפגינים ומסרה: 4 שוטרים נפצעו קל
ורד פלמן וכרמל דנגור
06 בנובמבר 2021
22:02
עודכן ב 00:14

המחאה על מות אהוביה סנדק: מאות מפגינים ניסו לחסום הערב (שבת) את הכניסה לירושלים בגשר המיתרים. המשטרה השתמשה במכת"זית לפיזורם. מהמשטרה נמסר כי כמה צעירים טיפסו על גג אוטובוס, גרמו נזק לניידות ויידו אבנים לעבר הכוחות. 21 חשודים נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי, אלימות ותקיפת שוטרים. כביש 1, שנחסם לתנועה בין גינות סחרוב לצומת הרצל-ירידה לכביש בגין, נפתח מחדש לאחר פיזור ההפגנה.כמה מאות פעילי ימין הפגינו שלשום בגשר המיתרים בירושלים, בדרישה להעמיד לדין השוטרים שערכו את המרדף שבו נהרג אהוביה סנדק בחודש דצמבר האחרון. המפגינים חסמו את הכביש ופונו על ידי שוטרים.

אחד המפגינים, אזרח נושא נשק, הוכה באלה על ידי שוטר שניסה להניסו מהכביש. 14 מפגינים נעצרו, בהם חשוד בהשלכת רימון הלם וכן חשודים ביידוי אבנים לעבר כוח המשטרה. בתיעוד מהמקום נראית אחת המפגינות יושבת על מכתז"ית, לקול שריקות המפגינים. 

סנדק נהרג לפני כשנה בתאונה בבנימין, שאירעה בעקבות מרדף משטרתי אחריו ואחר חבריו. בחקירותיהם של השוטרים המעורבים במחלקה לחקירות שוטרים, הם סיפרו שסברו כי הם במרדף אחר פלסטינים, שעות לאחר שנרצחה תושבת צפון השומרון אסתר הורגן, ושבניגוד לטענת הנערים, לפיה הם ניגחו את הרכב שנפגע, היה זה הרכב של הנערים שגרם לתאונה.