אולסיק במעצרו

"ניצל את תמימותה": כתב אישום על אונס הנערה בעלת הצרכים המיוחדים באשדוד

תושב העיר איגור אולסיק מואשם שנעל אותה בביתו אחרי שגרם לה להגיע לשם בטוענת שווא ואנס אותה. סעיפי האישום: אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים וכליאת שווא. בכתב האישום צוין שהנאשם היה תחת השפעת סמים ואלכוהול
אסף פוזיילוב
07 בנובמבר 2021
13:12

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד איגור אולסיק, בן 41, בגין אונס בת ה-14 באשדוד. הסעיפים בהם מואשם אולסיק הם אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים וכליאת שווא. "ניצל את תמימותה ואת חוסר ההבנה של הקטינה עם צרכים מיוחדים", נכתב על הנאשם. 

על פי כתב האישום, ב-25 באוקטובר בשעות הצהריים, באשדוד, יצאה הנערה בת ה-14, תלמידת כיתה ח', מבית הספר ונסעה באוטובוס לביתה. היא ירדה מהאטובוס והלכה הביתה לבדה. אולסיק, שבינו לבין הקטינה אין כל היכרות מוקדמת, הבחין בה כשהיא צועדת ברובע ו', פנה אליה והחל לשוחח עימה בעיקר ברוסית, על אף שהיא אינה דוברת ואינה מבינה את השפה הרוסית.

הנאשם הציע לקטינה לבוא עימו, אמר לה שיש לו אוכל ומים והציע לה לעשן. הקטינה לא הבינה את כל דברי הנאשם וסברה לתומה כי הנאשם זקוק לעזרה, על כן התלוותה אליו וצעדה אחריו לכיוון אליו הוביל אותה.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם הוביל את הקטינה לבניין מגוריו, הכניסה לדירתו, נעל את הדלת מבפנים ולקח את המפתחות. בדירה, עישן הנאשם סמים והציע לקטינה לעשן, אך היא סירבה. בהמשך, אחז הנאשם במותניה של הקטינה והוליך אותה אל חדר השינה שלו. הקטינה אמרה לנאשם שהיא בת 14 וכן ביקשה מספר פעמים לפתוח את הדלת, כי היא רוצה ללכת לביתה, אך הנאשם התעלם מדבריה. בחדרו, ביצע הנאשם בקטינה מעשים מגונים ובעל אותה, שלא בהסכמתה החופשית.

בכתב האישום צוין שאולסיק התעלם מבקשות חוזרות ונשנות לאפשר לנערה לעזוב את הדירה. בבקשת המעצר צוין, כי הנאשם נהג כלפי הקטינה "כצייד שצד את טרפו החלש ברחוב, לאור היום, הובילה אל דירתו וביצע בה זממו, ללא רחם. במעשיו, פגע הנאשם בנפשה של הקטינה פגיעה ממשית".

עו"ד ז'אנה זייצב, שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את איגור אולסיק, מסרה: "איגור שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. הוא טוען בתוקף כי לא תקף את הקטינה. אנו נמצאים בראשיתו של ההליך המשפטי ומטבע הדברים טרם קיבלנו את חומרי החקירה. לאחר שנקבל ונלמד אותם נציג את טענותינו בבית המשפט".

האזינו לריאיון עם אימה של הנערה בכאן רשת ב

מיכל, אימה של הנערה, סיפרה לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב על מה שעבר על בתה ועל ההתמודדות של בני המשפחה: "אנחנו לא יודעים איך להתחיל את היום, איך לעמוד על הרגליים. כולי רועדת. הילדה שלי בת 14 עם אוטיזם קל, היא ירדה מהאוטובוס וחזרה הביתה. הוא אמר לה "את יפה, תעזרי לי במשהו. היא לא הבינה ומהר הוא חיבק אותה, לקח אותה בכוח לבית שלו ונעל את הדלת. היא בכתה לו כל הדרך: "תעזוב אותי, אני לא מכירה אותך". הוא אמר לה: "את אישה שלי". היא לא הבינה אותו, הוא דיבר ברוסית. הוא שם את המפתחות בכיס, ניסה לתת לה בכוח לעשן ולשתות והיא לא רצתה.

מיכל הוסיפה ותיארה את מה שעבר על בתה: "הוא רמס לי את הילדה. הרס אותה. אחרי שעה וחצי הוא אמר לה שהוא ישחרר אותה לכמה דקות והוסיף: "את תגורי פה". היא שמעה נקישה בדלת וזו הייתה אמא שלו. הוא נכנס לשירותים והיא פשוט רצה לדלת וברחה. היא הגיעה הביתה בוכה וסיפרה לאחותה התאומה שמישהו נגע בה. כשהגעתי הביתה היא ישבה בוכה על הרצפה. מה שעשו לילדה שלי הקטנה אני לא מאחלת לאף אחד. צריך לשמור על הילדות האלה, במיוחד בנות כאלה שהן לא הכי יודעות. אתה רואה ילדה לא רגילה, איך אתה עושה דבר כזה בילדה? האדם הזה אסור לו להיות בחוץ. אסור שלאף בת זה יקרה. הוא צריך לשבת במאסר עולם".

בדיון בהארכת מעצרו של אוסליק אמר נציג המשטרה: "כל הדרך לביתו היא התנגדה וצעקה. הוא מודה שנעל את הדלת. היא ניצלה שעת כושר וברחה". השופטת דורית בונדה אמרה בדיון: "הקטינה מגוללת את סיפור המעשה בפרוטרוט ומציינת בעדותה מיקומים ותיאורים נוספסים, החל מתחילתו ועד סופו. מהשלב הראשוני התנגדה ולדבריה תפס אותה ולקח אותה. היא מספרת כי לאורך כל הדרך, עוד טרם עלו, ביקשה ממנו שיעזוב אותה. הוא לא שמע לפנייתה, הכניס אותה לדירתו ונעל את הדלת.

"לאחר מכן, שלב אחר שלב, ביצע בה את המעשים המיוחסים לו. היא סיפרה כי בתום האירוע אמר לה שלא לספר וביקש את מספר הטלפון שלה. בעדותו הוא קושר עצמו לאירוע. לדבריו, הדבר נעשה מתוך סימפטיה אליה. הוא מכחיש שאנס אותה וחשב שהיא מבוגרת. לדבריו, כשראה שהיא רוצה הביתה פתח לה את הדלת. הוא טוען כי היה שיכור".