ארכיון
צילום: חן ליאופולד, פלאש 90

מפעל בגליל סירב לשלם פרוטקשן - ונאלץ להיסגר

הנהלת המפעל פנתה במכתב לרשויות: לא יכולים לשמור על ביטחונם של העובדים. ח"כ יעל רון בן משה לכאן רשת ב: "צריך לעדכן את הכלים של המשטרה בנושא". המשטרה פתחה בחקירה
חן ביאר
08 בנובמבר 2021
11:03

מפעל למחזור פסולת בגליל סגר את שעריו והפסיק את פעילותו בשבוע שעבר בשל איומים על אנשי ההנהלה שסירבו לשלם דמי חסות - כך פורסם הבוקר (שני) בכאן רשת ב. על פי עדויות שהגיעו לכאן חדשות, הועברו למנהלי המפעל דרישות חוזרות לשלם דמי חסות, תוך שהדורשים מציגים עצמם כמי שמגיעים מטעם גורמים עברייניים, שנחשבים ליעדים מרכזיים של המחוז הצפוני במשטרה.

במכתב שהעבירה הנהלת המפעל למשרד להגנת הסביבה ולמשרד לביטחון הפנים נאמר כי ההחלטה להפסיק את פעילות המפעל התקבלה משום שהם לא מסוגלים לשמור על ביטחונם של 15 עובדי המקום. עוד צוין כי בנסיבות אלו לא ברור לכמה זמן המפעל יישאר סגור. בעקבות הפנייה למשרד לביטחון הפנים המקרה עבר לטיפול המחוז הצפוני במשטרה, שפתח בחקירה. 

יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת, חברת הכנסת יעל רון בן משה, קיבלה את הפנייה לגבי המפעל ביום שישי. בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב היא טוענת: "אנחנו צריכים להחזיר את הריבונות בכל מקום. אני סומכת מאוד על המשטרה, אבל אנחנו כמחוקקים נצטרך לתת להם יותר כלים".

האזינו לדיווח של חן ביאר ולריאיון עם ח"כ יעל רון בן משה בכאן רשת ב

עוד היא הסבירה כי "כשיש תופעה חדשה יחסית שהולכת ומתפשטת כמגפה, יכול להיות שצריך לעדכן את הכלים. טוב אם היינו עושים את זה כבר לפני חמש או עשר שנים, המשטרה במידה רבה הורעבה וטוב שנשנה את זה עכשיו. מדובר במכת מדינה".