אירוע האלימות, הבוקר
צילום: בית החולים לניאדו

מלווה תקף צוות רפואה בבית החולים לניאדו

החשוד תקף מילולית את הצוות במחלקה, שבר צג מחשב ונהדף בידי מאבטחים לפני שתקף פיזית אחות. בית החולים דיווח על האירוע למשטרה החשוד נעצר ונלקח לחקירה • האחות שהותקפה לכאן רשת ב: זה היה מפחיד, פחדתי על החיים שלי
דקלה אהרן שפרן
08 בנובמבר 2021
11:13
עודכן ב 13:02

האחות שהותקפה הבוקר (שני) בחדר המיון בבית החולים "לניאדו" בנתניה, אמרה לכאן רשת ב כי היא חששה לחייה. האחות, יעל הבר, ציינה כי מאבטח בבית החולים נפצע כשניסה להשתלט על האדם שהשתולל, מלווה של אחד המטופלים במחלקה. בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בתוכנית "בחצי היום" אמרה הבר כי אלימות מילולית כלפי הסגל הרפואי היא דבר שבשגרה ואין מנוס מלתגבר את האבטחה.

כאמור בשעות הבוקר מלווה של מטופל במחלקה לרפואה דחופה בבית החולים תקף מילולית את הצוות במחלקה, שבר צג מחשב ונהדף בידי המאבטחים לפני שתקף פיזית אחות. בית החולים דיווח על האירוע למשטרה והחשוד בתקיפה נעצר ונלקח לחקירה. אדם נוסף עוכב על ידי צוות האבטחה.

האזינו לריאיון עם האחות יעל הבר, בכאן רשת ב

מהמשטרה נמסר בתגובה כי שני חשודים שהתפרעו בחדר המיון של בית החולים עוכבו לחקירה. חשוד אחד עוכב על ידי צוות האבטחה של בית החולים, וחשוד שני נעצר על ידי שוטרי תחנת נתניה. עוד נמסר כי החשודים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה.

שר הבריאות ניצן הורוביץ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי שוחח עם הצוות שהותקף ואמר להם 'אין שום תירוץ לאלימות. לא נאפשר לפגוע בכם - אין מצב'. "עובדי המשק, הרופאות והאחים מגיעים כל יום לעבודה בתחושת שליחות ועושים עבודה מדהימה בתנאים לא פשוטים. יחד עם משטרת ישראל נדאג למצות את הדין עם התוקף, ועם כל מי שיפגע באנשי הבריאות", הוסיף השר.