-
צילום: ביטחון שדה בטלגרם

צה"ל יירט כטב"ם של חמאס מעל הים של עזה

פיצוץ חזק נשמע בעוטף. בצה"ל אומרים שכלי הטייס היה במעקב לאורך כל האירוע. בחמאס טענו: שיגרנו "רקטה ניסיונית"
איציק זוארץ, עומרי חיים ואיתי בלומנטל
08 בנובמבר 2021
12:33
עודכן ב 16:29

לוחמי כיפת ברזל יירטו היום (שני) כלי טיס בלתי מאויש של חמאס מעל הים של עזה. בצה"ל מציינים שכלי הטייס היה במעקב לאורך כל האירוע. בעקבות היירוט נשמע פיצוץ חזק בעוטף עזה. כלי תקשורת המזוהה עם חמאס דיווח שהפיצוץ שנשמע באזור העיר עזה נגרם בשל ירי רקטה ניסיונית, "מהסוג הכבד" לדבריהם, במסגרת שיפור היכולות הרקטיות של ארגוני הטרור ברצועה.  

מדובר בכלי טיס זעיר בגודל של טיסן עם מצלמה בחלקו הקדמי, ככל הנראה מסוג "קנאר" שמוכר למערכת הביטחון בישראל. מי שנתן את ההוראה ליירט באמצעות טיל מיירט הוא מפקד חיל האוויר בעצמו עמיקם נורקין. כלי הטייס לא חדר לשטח ישראל והיה במעקב של יחידת הבקרה של חיל האוויר. בצה"ל מתרשמים שמדובר בניסוי שערך חמאס ולא בנסיון פיגוע. הוא ככל הנראה לא היה חמוש במטען או חומר נפץ. כלי שייט של חיל הים סורקים אחר שברי הכטב"מ. 

הירי היום מתרחש על רקע דיווחים על מגעים מתמשכים לעסקת שבויים בין ישראל לחמאס. בסוף השבוע דיווחו מקורות מצריים שראש המודיעין המצרי, עבאס כאמל, יציג לראש הממשלה נפתלי בנט הצעה למתווה לעסקה, שעליה חמאס הסכים. המקורות מסרו לעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" הפרו-קטרי שכאמל יציג את הפרטים בביקורו הצפוי בישראל בסוף החודש, ולאחר מכן העסקה תהיה זקוקה לאור ירוק ישראלי.

במסגרת ביקורו, ראש המודיעין המצרי יציג לבנט את ההשקפה המצרית להקלות הדרושות עבור רצועת עזה, איתה הסכימו הפלגים הפלסטינים שביקרו לאחרונה במצרים. "מצרים חושבת שיש צעדים פשוטים שישראל יכולה לעשות שיסייעו למצב הרגיעה, ויעזרו לקדם הסכם ארוך טווח", כך אמרו המקורות, וציינו כי הפלגים בעזה מבקשים להכניס חומרים הדרושים עבור מפעלים ברצועה – דבר שמצרים לא רואה בו בעיה, בשל השערים החדשים בכניסה לרצועה בהם יש אמצעי גילוי אלקטרוניים.

"מדינת ישראל תעשה הכול"| עוד יום