אילוסטרציה

מטפלת חשודה בהתעללות, כך נשמעו ההקלטות מהפעוטון

מפעילת פעוטון ותיקה מירושלים נחקרה, אחרי שמכשיר הקלטה שהניחה אם לילדה במעון תיעד צרחות וקולות חבטה. האם סיפרה: חשנו בילדה חוסר שקט. עורך דינה של הגננת: ההקלטה נעשתה לאחר חזרה מחופשת החגים וקשיי ההסתגלות מובנים
ורד פלמן
09 בנובמבר 2021
09:16

מטפלת מירושלים חשודה בהתעללות בפעוטות שבהם טיפלה בביתה. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב הובאו היום (שלישי) הקלטות מהמעון בהן נשמעים פעוטות צורחים במשך זמן רב ובוכים כשברקע נשמעים קולות של חבטות. מקור הקלטות באמא לאחד מילדי הפעוטון שחשדה במטפלת. 

ההאזינו להקלטות ששודרו בכאן רשת ב

בהקלטות נשמעת המטפלת אומרת בין היתר: "לישון! אתה יכול לבכות עד מחר". בנה של המטפלת נשמע מטיח בה: "את תעשי הכל שהם יבכו". מדובר בפעוטות כבני שנה. המטפלת היא אישה מוכרת במקצוע, בעלת ותק של 20 שנה.

האמא חשדה שמשהו לא כשורה בעקבות חוסר שקט, בהלה של הילדה מכל אדם, סיוטי לילה וצרידות והחליטה להקליט את המטפלת כדי לשפוך אור על המתרחש בביתה של המטפלת. האם אמרה בתגובה להקלטה ולחשדות: "אני כבר חודש לא מתפקדת, תתארו מה יש לילדה שלי. חשבנו שהבאנו את הילדה למקום בטוח ונעשה את הכל שהצדק יצא לאור". 

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו. במסגרת החקירה, החשודה נחקרה ובסיומה שוחררה בתנאים מגבילים. מטבע הדברים לא נוכל לפרט אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות, ברגישות ובמקצועיות ולבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".

מטעמה של המטפלת מסר עו"ד יהודה שושן: "מרשתי בעלת גן פעוטות זה 20 שנה ומעולם לא נשמעו כל טענות כלפיה. ההקלטה שבוצעה בסתר נעשתה ביום הראשון לאחר החזרה מחופשת החגים ולילדי הגן היה קושי מובן בהסתגלות לרבות בכי וצעקות. מרשתי אוהבת ילדים ומעולם לא הכתה או התעללה בהם ואף הסכימה להבדק בפוליגרף".