יאיר לפיד
צילום: ערוץ הכנסת

אחרי הביקורת: גיסתו של לפיד מתפטרת מתפקידיה בקק"ל וביש עתיד

קרן אילאיל מתפטרת מתפקידיה כחברת דירקטוריון בקק"ל וביש עתיד. לפיד הודיע על התפטרותה בפוסט בפייסבוק
מיכאל שמש
09 בנובמבר 2021
13:34

אחרי הביקורת: גיסתו של שר החוץ יאיר לפיד מתפטרת מתפקידיה כחברת דירקטוריון בקק"ל ומתפקידיה ביש עתיד. לפיד הודיע היום (שלישי) על התפטרותה של קרן אילאיל בפוסט בפייסבוק בו כתב: "גיסתי האהובה הודיעה לי הבוקר שהיא מתפטרת מקק"ל ומכל תפקידיה ביש עתיד. לא היתה מוכנה לספוג את זה יותר. את ההתקפה הפרועה ברשתות. את ציוצי השופרות. את נתניהו, הנאשם בשלושה כתבי אישום, האיש שהשחית את המערכת במשך שנים, שעומד על הדוכן ואומר 'אין הנחתום מעיד על גיסתו' לקול צחוקם הלעגני של כל אלה שמתנגדים לחוק שיאסור מנאשמים בפלילים לכהן בכנסת ישראל", כתב לפיד.

"אם אני הנחתום, הריני מעיד על גיסתי שאין אדם טוב וישר ממנה בעולם ואין לה מושג איך זה נפל עליה. כל מה שהיא רצתה זה להקים את מטה הנשים של יש עתיד. אני זה שביקש ממנה להגדיל ראש, ללכת לקק"ל בהתנדבות ולהלחם שם בשחיתות", הוסיף לפיד.

"אז היא עזבה. הזירה הציבורית תהיה מהיום מקום טוב קצת פחות. בדירקטוריון קק"ל, שם משמש כיו"ר עמית, שלמה, אחיו של אריה דרעי, גם הוא נאשם בפלילים, ינשמו הבוקר לרווחה. אילאיל היא עורכת דין מוכשרת ושאלה הרבה יותר מדי שאלות קשות. שאלות שרק מי שרוצים את טובת הציבור שואלים".

"אילאיל תהיה בסדר כמובן. היא הבטיחה לי שתמשיך להיות פעילה בהתנדבות במטה הנשים, אבל זה לא התפקיד שלה לעמוד בקו האש התקשורתי. אנשי הספינים והמושחתים ניצחו את הקרב הזה, אנחנו נשאר כאן כדי לוודא שהם לא ינצחו במלחמה", סיכם לפיד.

הביקורת הציבורית על "יש עתיד" מתמקדת לאחרונה גם בנושא גובה הכספים הקואליציוניים - הכי הרבה בחלוקה של הממשלה הנוכחית, זאת כאשר בממשלות העבר לפיד הביע ביקורת רבה על הנושא.