פסגת האקלים העולמית, גלזגו 2021
צילום: אי-פי

אקלים לא ידידותי: כמה המנות שהוגשו בגלזגו מזהמות?

היינו מצפים שגם התפריט בוועידת האקלים יהיה ידידותי לסביבה, אבל המנות, שרובן מורכבות ממוצרים מהחי, מובילות לפליטת פחמן גבוהה - גם בסטנדרט לא מחמיר • מנת ביף-בורגר סקוטית שווה לאפקט של מכונית שנוסעת 16 ק"מ, כריך עוף - לנסיעה של כ-5 ק"מ
מאיה ראכלין
09 בנובמבר 2021
14:30

ועידת האקלים נמשכת, ואיתה נשמעת גם היום (שלישי) הביקורת על מה שהמשתתפים אוכלים: כמעט 60% מהמנות שמוגשות בוועידה מורכבות ממוצרים מהחי - בשר, דגים ומוצרי חלב. יותר מ-40% מהמנות מבוססות על בשר או דגים ורק 42% מהמזון הוא טבעוני.

לדוגמה, לצ'יזבורגר שמוגש בוועידה יש תביעת פחמן של 3.4 ק"ג. זאת בעוד היינו מצפים שגם התפריט בוועידת האקלים יהיה ידידותי לסביבה, המנות האחרות גם כן מובילות לפליטת פחמן גבוהה גם ביחס לסטנדרטים הכלליים ולא רק לסטנדרטים של פעילי סביבה. דוגמה נוספת - מנת ביף-בורגר סקוטית, שמוגשת ב-COP26 שווה לאפקט של מכונית שנוסעת 16 ק"מ, או כריך של עוף, ששווה לנסיעה של כמעט 5 ק"מ.

בימים האחרונים ישנה גם ביקורת בטוויטר על התפריט. פעילי סביבה אומרים שהדיפלומטים צבועים שהם אוכלים בייקון והמבורגרים בשעה שהם מדברים על דרכים להפחית את הזיהום הסביבתי. ביקורת נוספת מתמקדת גם על המשלחת הויאטנאמית, שהביאה את השף המפורסם salt bae idiot – שממליח סטייקים, כדי לבשל להם סטייקים.

תעשיית המזון מהחי אחראית על 20% מפליטות גזי החממה בעולם - יותר מאשר תחבורה. זה נובע גם מבירוא יערות כדי לפנות מקום לפרות. אולם גם פליטות המתאן, שהמנהיגים התחייבו להפחית בהן עד 2030 ב-30%, מגיעות בחלקן הגדול מגרעפסים של פרות.