הנער ניסים שטרית
צילום: מתוך "רב הנסתר"; יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה בהארכת המעצר לברלנד: היה המשלח ונתן את ההוראה לחוטפים והרוצחים

מעצרו של ברלנד הוארך ב-6 ימים • אחד החשודים בתכנון המעשה שוחרר למעצר בית • חשוד אחר הודה שהיה הנהג בנסיעה לזירת הרצח – אך לא השתתף במעשה • קיימת ראיה שהייתה כוונה לרצוח
ורד פלמן
10 בנובמבר 2021
10:18
עודכן ב 12:56

פרשת הרצח וההיעלמות: המשטרה אמרה היום (רביעי) בדיון הארכת המעצר של אליעזר ברלנד כי הוא היה המשלח ונתן את את ההוראות לחוטפים ולרוצחים, אך לא נכח בעת המעשים. בנוסף לכך, השופט החליט לשחרר למעצר בית את אחד החשודים, שהמשטרה מייחסת לו את תכנון המעשה ומתן ההנחיות לחשודים האחרים. המשטרה הודיע שתערער על ההחלטה. המשטרה הוסיפה בדיון כי ישנם חשודים נוספים שטרם נעצרו. 

במשטרה אמרו כי יש ראיה שהייתה כוונה לרצוח, אך הפרקליטות צריכה לבחון האם יש תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום, וזה יעשה בשבוע הבא.

מוקדם יותר, הודה אחד החשודים בחטיפה וברצח של ניסים שטרית בחקירה כי היה הנהג במהלך הנסיעה לזירת הרצח ביער אך שלל מעורבות ברצח עצמו. מנגד יש שני חשודים אחרים שקושרים אותו לעבירת הרצח עצמה.

מעצרו של החשוד שהודה שהיה הנהג הוארך בחמישה ימים. השופט ציין כי יש אפשרות שלאחר מכן ישקל שחרורו לחלופת מעצר. עוד אמר השופט כי יש מחלוקת צרה באשר לחלקו של החשוד ובאשר ליסוד הנפשי של החשוד.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש קהילת "שובו בנים" אליעזר ברלנד העביר מסר לחסידיו מהכלא: "אני מבין שהסיפור נגמר. הרבה אנשים העידו נגדי והחוקרים סיפרו לי שיש ראיות נגדי". עוד אמר ברלנד, שחשוד במעורבות ברצח ובהיעלמות: "אני מקווה שהאמת תצא לאור. רוצה שהסבל שלי בכלא ייגמר".

מ"שובו בנים" ל"שובו באנגים" | האזינו להסכת עוד יום

במשטרה מעריכים שהסיכוי למצוא את שרידי גופתו של הנער ניסים שטרית קלושים, אך החיפושים נמשכים. מוקדם יותר השבוע הודיעה המשטרה בבית המשפט כי היא מתקדמת במהירות ליצירת תשתית ראייתית לכתב האישום.

כך פענחתי רצח מלפני 30 שנה | האזינו להסכת עוד יום