שמואל פלג

דיווח: צו מעצר בינלאומי הוצא נגד סבו של איתן בירן

פלג ושותפו למעשה, גדעון אלון, מואשמים שאירגנו ותכננו את חטיפתו של בירן מידי משמרתו באיטליה, דודתו איה • חוקר במשרד התובע האיטלקי: החטיפה יישמה תכנון אסטרטגי מוקדם
ורד פלמן ורם ברנדס
10 בנובמבר 2021
10:59

התקשורת באיטליה דיווחה היום (רביעי) כי צו מעצר בינלאומי הוצא נגד שמואל פלג, סבו של איתן בירן. פלג ושותפו למעשה, גדעון אלון, מואשמים שאירגנו ותכננו את חטיפתו של בירן מידי משמרתו באיטליה, דודתו איה.

לדבריי דוקטור מאריו ונדטי, ממשרד התובע של פאביה, החטיפה בוצעה באופן שמראה תכנון מקדים ואסטרטגי. "שמואל פלג הבין כי לא יזכה למשמורת על נכדו באיטליה, ולכן בחר לחטוף אותו לישראל. פלג במודע לא עורר חשד במפגשי הראייה עם הנכד, למעט איחורים קלים בהשבתו, שהוסברו תמיד בטלפון, עד יום החטיפה".

לדברי ונדטי, מדאיג לחשוב שהשניים יכלו להגיע לשדה תעופה עם ילד שאינו באחריותם. הוא הדגיש כי החטיפה מהווה "חטא על פשע" לאור האסון בו איבד איתן את הוריו ואחיו, ונפצע בעצמו.

בשבוע שעבר, פלג הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה כי יש להשיב את איתן לאיטליה בטענה שהוצא ממנה בניגוד לאמנת האג. לטענת משפחת פלג, משפחתה של אמו של איתן, בית המשפט בחר שלא להתייחס לנסיבות החריגות והתעלם ממה שהם מכנים פעולות חד צדדיות של דודתו של איתן. בהודעה שפרסם שמואל פלג נאמר כי דודתו של איתן "פעלה בעורמה לכאורה מאחורי גבה של משפחת פלג האבלה כדי לזכות במשמורת".

פלג הוסיף ואמר בהודעת המשפחה כי "גם בימים האחרונים היא ממשיכה להפר בגסות הסכמות זמניות על הסדרי השהיה של איתן עם שתי המשפחות בארץ – ובכך מוכיחה שטובתה שלה עולה על זו של איתן. אין סיבה שהדיון בעניין המשך חייו של איתן - אזרח ישראלי שרוב בני משפחתו (משני הצדדים) מצויים בישראל ודוברים עברית - יתקיים באיטליה. נוצר הרושם שמי שבכל זאת עומד על כך, מונע ממניעים זרים".