-
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הנשק החדש נגד הקורונה בבתי הספר – מטהרי אוויר

משרדי הבריאות והחינוך יחלו בפיילוט בעוד כשבועיים לבדיקת יעילות מטהרי האוויר ב-500 כיתות בירושלים. במסגרת המחקר בכל בית ספר היו כמה כיתות עם מטהר אוויר וכמה בלי, כדי לבדוק את ההבדלים בתחלואה
לירן כוג'הינוף
11 בנובמבר 2021
08:06

רמת התחלואה הכללית אומנם נמוכה, אבל במערכת החינוך עדיין יש בידודים ותחלואה, מה שמוביל לחיפוש אחר פתרונות יצירתיים ובהם: מטהרי אוויר בכיתות. הבוקר (חמישי) פורסם בכאן רשת ב שמשרדי הבריאות והחינוך יחלו במחקר בעוד כשבועיים לבדיקת יעילות מטהרי האוויר ב-500 כיתות בירושלים.

ממונה הקורונה מטעם עיריית ירושלים, שלום אייזנר, הסביר: "מדובר במסנני אוויר שיוצבו בכיתות, יספחו את חלקיקי הווירוס ויוציאו אוויר נקי לכיתה, ובכך יצמצמו את ההידבקות בכיתות. כולנו תקווה שהמחקר יצליח ומערכות טיהור האוויר יוכיחו את עצמן". 

במשרד הבריאות יצאו במכרז של מטהרי האוויר לכיתות. חמישה סוגים צפויים להגיע לבתי הספר בעיר, מיסודי ועד תיכון. הבחירה בירושלים לפיילוט נבעה מכך שבמשרדי החינוך והבריאות רצו לבחון את הנושא על מגוון רחב של אוכלוסיות, כך שמטהרי האוויר יוצבו בכיתות בחברה הערבית, החרדית ובחינוך הכללי בעיר. 

במסגרת המחקר בכל בית ספר יהיו כמה כיתות עם מטהר אוויר וכמה בלי, כדי לבדוק את ההבדלים בתחלואה. נאמני הקורונה במוסד החינוכי היו אחראים על תפעול מטהרי האוויר ורישום התחלואה בכיתה.